מלחמת בלוגריות נפתחה אמש (ראשון) במפתיע אחרי שבלוגרית האוכל דניאל עמית העלתה סטורי נוקב במיוחד, בו היא יוצאת על מותגים שעושים איפה ואיפה, ועוקצת בלוגריות ש"סוחטות", לדבריה, מותגים במטרה לקבל הנחה גדולה יותר עבור העוקבות שלהן - ובכך, למעשה, מוכרות הרבה יותר. "אני בתור בן אדם לא אבקש בחיים משהו יותר ממישהו כדי להציג שאצלי יש את ההנחות הכי גדולות, הזוי שמאפשרים לזה לקרות", טענה.

עד מהרה, אמירותיה החריפות האלה של דניאל חוללו סערה ברשת - ולא חלף זמן רב עד שהעוקבים ברשת הבינו כי דבריה של דניאל מכוונים היישר לאשת הטלוויזיה והמשפיענית, מעיין אדם. היו בלוגריות וקולגות שתמכו בעמית וצידדו בה, אבל גם צפו לא מעט תגובות נגד שטענו כי זה רק מקובל שאדם תנסה להשיג הנחות גדולות יותר עבור העוקבות שלה, וכי התפקיד שלה בתור משפיענית הוא לספק לעוקבות שלה מחירים זולים ככל הניתן. 

דניאל עמית נגד מעיין אדם (צילום: instagram)
צילום: instagram

לצד תיבת הפנדורה שדניאל פתחה לעיני כל, מעיין לא נשארה חייבת - והחליטה להשיב אש ולהגיב בסטורי מפורט את הצד שלה. "מאוד גאה להשתמש בכוח הצרכני שאתן נותנות לי כדי להוריד מחירים מול חברות. זה תפקידי בעיניי. התנאי שאני מציבה לכל מותג לפני חתימה הוא שאוכל להביא לכן את המחיר הכי טוב בשוק, אחרת בשביל מה אתן צריכות אותי או כל אחת אחרת שנרוויח על גבכן? אני לא עובדת אצל המותגים ולא אצל 'החברים לתחום' - אני עובדת אצלכן", טענה מעיין. "קריאה להפסקת תחרות היא למעשה קריאה שלא לציית לחוק ההגבלים העסקיים, ואף ליצור הגבל עסקי הלכה למעשה. זו עבירה חמורה בגינה ניתן לעמוד לדין, אז אני מציעה לכולם שלא לעשות זאת - גם אם כועסים". 

מעיין אדם מגיבה לדבריה של דניאל עמית (צילום: instagram)
צילום: instagram


מאוחר יותר, דניאל המשיכה להילחם על צדקתה - והבהירה: "קודם כל, אני יכולה להגיד שאנשים שעובדים בתחום שלי, מבלוגרים ועד סוכנים ומשרדי פרסום פשוט אמרו לי: 'דניאל, את נלחמת פה את המלחמה של כולנו'. דיברתי פה מגרונם של המון אנשים שמתוסכלים מהנושא הזה, והוא לא קשור לעניין של תחרות בריאה", טענה. "אז כן, היה בסטורי שכתבתי סעיף שדיבר על מעיין אדם חד-משמעית", הודתה דניאל והמשיכה: "היא בין הבולטות שעושות את הדבר הזה שהוא על הפנים, היא ואחרות מציגות את עצמן לעוקבים שלהן ואומרות: 'אני עובדת רק עם מותגים שהכי דואגים לי'. זו שיטת מכירה שהיא מדהימה.

"ברור שאתם, העוקבים, מרוויחים מזה, אבל לה יוצא הרבה יותר רווח בסופו של דבר. הרבה פעמים בלוגריות שעושות את זה דוחפות איזו הנחה של מאית יותר או מתנה כל-כך סתמית - וזה יכול לעבוד עליכן. רוב הטענה שלי היא למותגים. אני לא אציב אולטימטומים שיכולים לפגוע בבלוגריות קטנות, זה לפגוע בקולגות שלי. לי יש את האפשרות לעשות את זה, אבל בחיים לא עלה על דעתי לפעול ככה. זו לא תחרות בריאה. כסף זה לא הכל, ואנחנו אנשים - ויש לנו מוסר, וצריך שיהיה קצת צדק בעולם".