"אלוהים יעזור אני צריכה להירגע": משפיענית הרשת דניאל עמית העלתה היום (שני) שורת סטוריז שבהם שיתפה שיחה טעונה שניהלה מוקדם יותר עם כתבת חדשות 13, נגה ניר נאמן. עמית סיפרה כי נאמן צלצלה אליה במסגרת כתבה, בנוגע לפוסט שהעלתה. לדבריה, נאמן הטיחה בה שפרסמה קוד קופון לרכישת דסקיות - כשמדובר ב"הונאה", כך לטענתה.

"תקשיבו לי טוב כי אני רועדת מעצבים רועדת, רועדת, רועדת, רועדת מעצבים. אוקיי מתקשר אליי מקודם איזה מספר שאני לא מכירה: 'אהלן דניאל, מה שלומך? מדברת נוגה ניר נאמן מחדשות 13'. אני אומרת לה 'היי מה קורה הכל בסדר'. היא אומרת לי, 'אני מתקשרת אלייך בקשר לפוסט של הדסקיות, ראינו שכתבת פוסט", סיפרה עמית, שהשיבה לנאמן: "אין לי מושג על מה את מדברת, לא כתבתי פוסט". 

עמית המשיכה: "''את לא כתבת פוסט של הדסקיות על החטופים?' אני אומרת לה לא, לא הבנתי על מה היא מדברת. אוקיי, ניתקה את הטלפון - וכל זה שאני בתור לרופא שיניים. מתקשרת אליי שוב אומרת לי, 'הנה דניאל, אני רואה תרומה למען החטופים, כל מי שיקנה את הדסקיות, קוד קופון ל'מייב2, מייב עשו דסקיות ואמרו שיתרמו למטה החטופים'. אני אומרת לה אה, כן, שיתוף פעולה עם מייב, לקוח שאני עובדת איתו כבר מלא זמן". אז, השיבה לה נאמן: 'אז למה שיחקת אותה כאילו את לא מכירה?' כי לא פרסמתי פוסט, חשבתי שאת מדברת על משהו, לא הבנתי, אוקיי נו, מה עכשיו?'.

"או שגם אותך הונו או שאת שותפה, איך היא אמרה את זה? 'להונאה'. נראה לי שאת קצת מבולבלת, אבל בדיוק הרופא קרא לי, אני אחזור אלייך". בשלב זה, הציע נאמן לעמית להישאר איתה על הקו: "אז אני אחכה איתך בטלפון בגלל שאנחנו מאוד רוצים לקבל את תגובתך על הסקנדל". בחלוף כמה רגעים עמית חזרה אליה: "אני יוצאת החוצה אני אומרת לה 'מה הסיפור? מה, מה הסיפור? 'כן, ראינו שאת מפרסמת דיסקיות מחברת מייב ואני דיברתי עם מטה החטופים והם לא קיבלו שום כסף מהתרומה שאת מפרסמת'. אני אומרת לה 'שנייה אני לא יודעת על מה את מדברת, אני עובדת עם הדס ואין מצב ושהיא גנבה ואולי כדאי שתרגיעי כי את מאשימה אותי בגניבה', כי היא אמרה לי 'כנראה שאת שותפה לזה'.

"אני מתקשרת להדס ממייב, 'אה כי החברה שלי בחשבונית נקראת טל בע"מ'. אני מדברת עם הדס ומוסיפה את נוגה ניר נאמן לשיחה אומרת לה 'חיים, היי, לא ראית את החשבונית כי החברה כתובה על שם אחר בחשבונית ואני אומרת לה ואולי כדאי שפעם הבאה לא תתקשרי לאנשים כי את רוצה למצוא אייטם כי את חושבת שיש לך משהו ביד ולהאשים אותם. קודם כל תבררי לפני שאת באה לאנשים ומאשימה אותם בגניבה", אמרה עמית והמשיכה: "והדס ממייב כזאת חמודה, אומרת לה 'כן תרמתי 20 אלף שקל'". 

לאחר שדרשה מנאמן להתנצל, עמית טוענת שנגה אמרה לה "את ילדה חוצפנית ואת לא תחנכי אותי ואת לא תגידי לי מה לעשות". "בחיים לא הייתי כל כך בשוק מאנשים שרוצים למצוא אייטמים ומתלבשים על אנשים", אמרה עמית. "כמובן ששלחתי לה את החשבוניות של התרומה. והיא אמרה 'יופי, שמחה שבאמת תרמת. אמרתי לה 'יופי, מה עם לבקש סליחה?'".

מרשת 13 נמסר בתגובה: "אנו מודים למשפיענית דניאל עמית שקידמה והעלתה לדיון ציבורי את נושא הכתבה של נגה ניר נאמן במהדורה הערב, במסגרתה היא חושפת כיצד יצרני דיסקיות תפסו טרמפ על המטרה הטובה של תרומה למטה משפחות החטופים. המערכת פנתה בין היתר, לדניאל עמית בשיחה פרטית, בעקבות מידע שהתקבל, שלשמחתנו במקרה שלה התברר כלא נכון".