תחקיר "חשיפה" ששודר הערב (חמישי) חשף הקלטות והודעות של עדי קייזמן ששופכות אור על התנהלותו של קייזמן מול משקיעים ונושים, וגם על האופן בו השתמש מולם באשתו הדוגמנית אסתי גינזבורג. מקורב של בני הזוג מספר לראשונה לחיים אתגר על אורח חייהם של בני הזוג בזמן שקייזמן ידע לכאורה שעסקיו נקלעו לסחרור.

אסתי גינזבורג ועדי קייזמן היו אחד מהזוגות הנוצצים בישראל. הוא איש העסקים הכריזמטי שמכר דירות להשקעה בברלין עם תשואה חלומית, והיא הדוגמנית המצליחה שכיכבה בקמפיינים בינלאומיים. הערב (חמישי) בחשיפה, התגלה שלזוגיות הפוטוגנית הזאת יש גם צד אחר, זוהר פחות. קייזמן, כך עלה מהתחקיר, ידע איך להיעזר באשתו, להפוך אותה לחלק ממנגנון גיוס הכספים שלו העומד כיום במרכזה של חקירת משטרה.

כשעדי  קייזמן התחתן עם אסתי גינזבורג הוא היה בן 37, אב לילדה, והיא דוגמנית בינלאומית, חיילת משוחררת בת 21. הם הביאו לעולם שני ילדים ודיגמנו חיים מושלמים. אבל לפני 3 שנים משהו בתמונה הזאת נסדק, בגרמניה התפרסם תחקיר נוקב על עסקיו של קייזמן. לפי הדיווח, שמו נקשר לניסיונות לפנות באגרסיביות דיירים בשכירות מוגנת כדי שאפשר יהיה לעלות את שכר הדירה וכך להגדיל תשואה למשקיעים שלו. אחרי הפרסומים, עסקיו של קייזמן נפגעו. לפתע מוסדות פיננסים בגרמניה עצרו את אשראי המשכנתאות של מי שהיה נער הזהב של הנדל"ן המקומי. מי שעוד נפגעו הם רוכשי הדירות ששוכנעו להשקיע את חסכונותיהם והרגישו מרומים.

"הפסדתי קרוב ל-700 אלף שקל הוא השליך אותי לתוך תהום. אני לא רואה אור בקצה המנהרה". סיפר אחד מקורבנותיו של קייזמן לחיים אתגר. המשקיעים טענו שהדיבורים של קייזמן על תשואות גבוהות, שיפוצים בדירות וסיוע בקבלת הלוואות, השאירו אותם בסוף בידיים ריקות. "אני לא מאמין שנראה את הכסף או את הנכסים". סיפר אחד מהם בתחקיר "חשיפה".

אריה ולד (צילום: חשיפה עם חיים אתגר, קשת12)
מה הובטח לו ע"י קייזמן? | צילום: חשיפה עם חיים אתגר, קשת12

יותר ויותר משקיעים סיפרו שקייזמן שידר להם עסקים כרגיל כשלמעשה הבין היטב שאין לו יכולת לספק להם את הסחורה. הוא המשיך לקחת מהם סכומי עתק ולחיות כמו מיליונר. בשלב הזה קייזמן הכניס לתמונה משקיע חדש, משה בר שלטון, שלדבריו לקח אחריות על העסקים כבעל הבית החדש, ולפיכך עליו מוטלת האחריות לקריסת החבה, ולהפרת ההבטחות כלפי המשקיעים.

בתוכנית הוצגו כמה מקרים מהם עולה כיצד קייזמן עירב את אשתו בעסקיו. כך למשלך בסוף 2019, בזמן שעסקיו כבר היו בסחרור והוא פנה ללקוח ותיק ומרוצה שרכש ממנו דירה בעבר, והציע לו עסקה - הוא ישפץ עבורו את הדירה בה התגורר דייר שהיה צריך להתפנות, בטענה שגם ככה נמצאים בבניין אנשי עבודה, והלקוח יעביר לו את הכסף במזומן מהחשבון שלו שנמצא בתל אביב. לאחר שהלקוח ציין כי הוא אינו בקרבת הסניף שלו ולכן יתקשה להוציא את הכסף, קייזמן הציע שאשתו אסתי גינזבורג תאסוף את הכסף מהסניף. גינזבורג הגיעה אל סניף הבנק ברחוב רוטשילד בתל אביב עם ייפוי כוח שהעביר הלקוח ונשא את שמה ופרטיה כפי שביקש ממננו קייזמן. היא עצרה את מכוניתה מול הסניף ופקיד שיצא לקראת מסר לה מעטפה עם המחאה על-סך עשרות אלפי שקלים. ייתכן שעשרות אלפי השקלים שימשו לפינוי הדייר שאכן עזב את הנכס, אבל למשקיע לא ידוע מה קרה עם שאר הכסף בעסקה מאחר והדירה לא שופצה לדבריו.

עדי קייזמן (צילום: חשיפה עם חיים אתגר, קשת12)
עדי קייזמן | צילום: חשיפה עם חיים אתגר, קשת12

גם נועם גרשוני, טייס קרב שנפגע במלחמת לבנון השנייה ומדליק משואה, עשה עסקים עם קייזמן וראה איך הכסף שלו נכנס לכיסה של אסתי גינזבורג. זה קרה כשגרשוני מסר לקייזמן כמה צ'קים פתוחים ואז גילה כי העביר בטעות צ'ק מיותר. הצ'ק של גרשוני לא הוחזר, ומאה אלף שקלים הופקדו לטובת אסתי גינזבורג, ונכנסו לחשבון המשותף של בני הזוג. גרשוני לא ויתר, שוב ושוב הוא ביקש בחזרה את כספו. מאז הוא הגיש תביעה נגד קייזמן וגינזבורג, ונמצא במגעים מתקדמים להשבת כספו. עם זאת באותם ימים בהם התכתב עם קייזמן ודרש בחזרה את כספו, הוא הוא לא ידע שהזוג מתכנן בחשאיות לעזוב את ישראל.

ייתכן וגינזבורג לא ידעה מה עומד מאחורי כל בקשה של בעלה לסייע לו מול המשקיעים, אבל מפגש בביתם של הזוג שפך אור על הדרך השערורייתית בה התנהל הזוג מהאלפיון העליון שניצב על פי התהום. "הייתה לנו שיחה אצלו בבית, ישבנו והוא מזג וויסקי לעצמו. הסתכלתי עליו, 'וויסקי ב9 בבוקר?' הוא אמר 'אם היית יודע רק מה אני עובר, אני מפסיד 400 אלף יורו בחודש'. אמרתי לו 'איך אתה חי?'" סיפר אחד מלקוחותיו וחברו של קייזמן.

עוד הוא הוסיף: "הם גרו אז בבית של 4 קומות, בריכה בגג, היא נוסעת בג'יפ של פורש הוא נוסע באאודי A7. הוא יכול לצאת ל6 חופשות". עכשיו החברות הטובה עמדה למבחן, זה קרה כשקייזמן הניח על השולחן הצעה עסקית ומפתה. "הוא התחיל להסתבך. במסגרת אחת העסקאות הייתי אמור קבל חזרה אליי כסף ואני מדבר איתו שוב ושוב והוא אומר לי שוב ושוב שאני צודק, שהוא מטפל בזה, והוא הרגיע אותי. גם אסתי הרגיעה אותי אצלם בבית. היא ניגשה אלי ואמרה לי 'הכל בסדר', עשיתי לה פרצוף של 'את יודעת מה המצב' והיא עשתה לי כזה, כאילו 'הוא ישמור עלייך אל תדאג'" סיפר חברם לשעבר של הזוג. באחת העסקאות הוחזר לו חלק מכספו, ולדבריו מי שמסרה לו את הצ'ק  מחשבונם המשותף היא אסתי גינזבורג בעצמה. עם זאת לדבריו הוא הפסיד בעסקאות עם קייזמן כסף גדול, "בדיעבד אני מאוד כועס על עצמי, אבל אז באותו רגע, היינו חברים, רמה גבוהה מאוד של אינטימיות ואמון, חשבתי שזה עצוב ופוגע, זה משפיל".

אסתי גינזבורג (צילום: חשיפה עם חיים אתגר, קשת12)
צילום: חשיפה עם חיים אתגר, קשת12

במרץ 2020 גינזבורג וקייזמן עזבו במפתיע את הארץ ללוס אנג'לס. הם השאירו מאחור עשרות נפגעים שנותרו חסרי כל. "אני עוד רגע בן 48, עליתי על המטוס, כמעט לא נשאר לי מה לעשות בישראל, איבדתי את הכל. אני נמצא בסיטואציה מאוד קשה ומורכבת, שני ילדים קטנים עם אישה". כך תיאר קייזמן את הלחץ והקשיים שהוא שרוי בהם בלוס אנג'לס בפני אחד מנושאיו בהקלטות בלעדיות שהגיעו לידי מערכת "חשיפה", "הקרקע נשמטה לי מתחת לאדמה, ומאז אני בסוג של מלחמת הישרדות".

מערכת "חשיפה" שכרה חוקר פרטי שערך בדיקה מקיפה וחשף את סגנון החיים הראוותני של בני הזוג שכבר חויבו להחזיר בארץ מיליוני שקלים. האחוזה של בני הזוג משתרעת על פני שטח של 4 דונמים. בנוסף יש בריכה, חדר הקרנה, ספא וסאונה. בחניה של קייזמן וגינזבורג ניתן למצוא רכבי יוקרה. חשבון האינסטגרם של גינזבורג מעיד על החיים היוקרתיים ומנקרי העיניים של בני הזוג, מטוסים פרטיים, חופשות, אתרי נופש וחופים חלומיים, מסיבות וקוקטיילים, וגם אימונים ושיעורי פילאטיס באחד ממכוני הכושר היוקרתיים בעיר. היחצ"ן רני רהב שהיה חברם הקרוב של בני הזוג וכיום תובע כי ישיבו לו הלוואה בסך 11 מיליון שקלים כתב נגד גינזבורג בחשבן האינסטגרם שלו: "החיים נמשכים בלוס אנג'לס כאילו שום דבר לא קרה. גינזבורג שותפה מלאה למעשי בעלה בזמן שעשרות אנשים מסתובבים ללא דירה ואיבדו את חסכונותיהם. אחד מהמשקיעים של קייזמן סיפר בעצב כי "אדם שחייב כסף אמור לחיות בצנעה ולא לנקר עיניים. במן שאני מלקק את הפצעים שלי וחושב מאיפה אני הולך להביא כסף הם חיים להם בארמון בהוליווד כמו נסיך ונסיכה, כאילו מעל החוק".

עדי קייזמן ואסתי גינזבורג (צילום: חשיפה עם חיים אתגר, קשת12)
צילום: חשיפה עם חיים אתגר, קשת12

משקיע נוסף סיפר על הזוג, "אני מרוסק, זה לא לישון בלילה, זה  לחרוק בשיניים, ימים מסוימים אתה אוכל בהפרזה וימים שאתה לא אוכל כלום. זה גרם לי לבעיות בבית, בזוגיות. סמכתי על אסתי, על עדי והם ניפצו את זה. כאילו תקעו לך סכין בבטן וסובבו".

כיום גינזבורג וקייזמן כבר עובדים על הדבר הגדול הבא. לאחרונה שמה נקשר לעסקת נדל"ן חדשה, בית בלוס אנג'לס שנרכש בסכום של 350 אלף דולר. של מי הכסף? איך הם עשו זאת? את השאלות האלה אפשר להפנות לחברת נדל"ן אמריקאית, ליתר דיוק למי שהחברה רשומה על שמה - אסתי גינזבורג.