צילום וריאיון: גיא עקיבא

בשבוע שעבר שיר אלמליח השיקה את תוכנית הרדיו שלה, "מאמינה באהבה" וגרמה לאנשים רבים להרים גבה - לאור העובדה שהיא תדבר עם מאזינים על אהבה וסודות לזוגיות מוצלחת, כשהיא בעצמה התגרשה פעמיים. הבוקר (רביעי) תפסנו אותה בהשקת הקליניקה החדשה של ד"ר להבית אקרמן, מומחית לרפואת עור ואסתטיקה, בהרצליה פיתוח - ושאלנו אותה על האירוניה - והאם היא בעצמה מאוהבת בימים אלה.

שיר אלמליח (צילום: רמי זרנגר, יח"צ)
צילום: רמי זרנגר, יח"צ

אז שיר, קודם כל, מגיעות לך ברכות על תוכנית הרדיו החדשה.
"תודה. נכון, יש לי תוכנית רדיו חדשה שנקראת 'מאמינה באהבה' - מאוד אירוני, אבל אני בחרתי את השם. יש בי משהו שמאוד רוצה להאמין עדיין באהבה. כמובן שאנחנו משדרים את זה ברדיו ירושלים, ונשדר המון שירי אהבה מכל הזמנים, ראיונות, הקדשות. יהיה כיף".

את נותנת שם טיפים לזוגיות טובה ואהבה. היו כמה שהרימו גבה על זה ש'איך שיר אלמליח נותנת טיפים לזוגיות אחרי שהתגרשה פעמיים'?
"אני לא נותנת טיפים לזוגיות. אני האחרונה שיכולה לתת טיפים לזוגיות. הכוונה הייתה שאני מראיינת אנשי מקצוע, שנותנים את הטיפים - ואני בעצמי גם לומדת מהם בסופו של דבר. אז אני ממש לא נותנת טיפים לזוגיות, כל אחד שיעשה מה שטוב לו - ואני מביאה אנשי מקצוע שיעשו את הדבר הזה בצורה הטובה ביותר".

אז רגע, אנשי המקצוע עוזרים? אם כבר מדברים על אהבה וזוגיות - מה עם גלעד שלמור?
"בסדר, חושבת שהוא מרגיש ממש טוב". 

שיר אלמליח (צילום: רמי זרנגר, יח"צ)
צילום: רמי זרנגר, יח"צ

מתי הפעם האחרונה שדיברת איתו אם את חושבת שהוא מרגיש טוב?
"אני וגלעד חברים טובים. זה שדברים יצאו מהקשרם - זה כבר לא עניין שלנו, ואנחנו לא רצינו מלכתחילה לשתף פעולה עם כל הנושא התקשורתי הזה".

אבל ראינו פפראצי שלכם מדייטים, אי אפשר היה להתבלבל שם. כלומר, היה משהו.
"אם היה או לא היה - אני חושבת שזה שלנו, אני יכולה להגיד שאני וגלעד חברים. ומה ראיתם? חיבוק? אני יכולה לחבק גם את החברים שלי. פחות הייתי רוצה להיכנס לזה, כי זה באמת לא רלוונטי - אבל גלעד הוא איש מדהים ומהמם, וזהו".

זה נגמר בגלל התקשורת או שפשוט זה לא התאים מבחינה זוגית?
"אתה שואל אם זה נגמר - מי אמר שזה התחיל? אז נשאיר את זה בחוץ. מה שקורה או לא קורה בינינו הוא לא עניינו של באמת אף אחד".

איך את היום? בזוגיות?
"אני בזוגיות עם שניים. קוראים להם רפאל וגבריאל". 

וחוץ משניהם, כרגע אין אף אחד מיוחד בחייך?
"לא, כרגע אין אף אחד בחיי - והאמת שממש טוב לי ככה. אני לא מחפשת את זה, אני לא רודפת אחרי זה, אני מאמינה שאם זה צריך לקרות - זה יקרה, ואני גם רוצה שאם זה יקרה, זה יהיה נכון וטוב, ולא עוד איזה משהו לא נחמד". 

שיר אלמליח (צילום: רמי זרנגר, יח"צ)
צילום: רמי זרנגר, יח"צ

בטוח יש לך המון מחזרים. איפה מתחילים איתך בעיקר?
"מחזרים יש, היו ויהיו. שולחים לי הודעות באינסטגרם, בוואטסאפ, מתקשרים אליי. אבל האמת שאני אף פעם לא עונה. 'ביג נואו נואו' כרגע".

מה הדבר הכי מוזר שקיבלת ממחזר שלך או שמחזר שלח לך?
"היו הרבה דברים מוזרים. האמת שהכי מוזר היה שפעם אחת עצר אותי שוטר באמצע הכביש, ולא הבנתי מה עשיתי. ואז הוא פתאום נכנס לי לאוטו, ואמר לי אנחנו לא נפגשנו סתם, ושאנחנו חייבים להיות יחד. באותו רגע פשוט סילקתי אותו מהאוטו שלי כי זה היה נראה נורא מלחיץ".

הוא לא נתן לך דו"ח בגלל זה?
"לא, אני הייתי צריכה לתת לו דו"ח על זה, אם כבר".

אז דיברת קודם לכן על הילדים שלך, רפאל וגבריאל. איך זה להיות אמא כשאת אשת קריירה כזו מצליחה?"אני חושבת שלמדתי לשלב את הדבר הזה מאוד טוב, גם את הקריירה, גם את האימהות וגם את כל הדברים החברתיים שלוקחים לי חלק מאוד נכבד ממהלך החיים שלי. אני מצליחה גם לקרוא להם סיפור, גם לעשות להם מקלחות, גם להאכיל אותם, ואני מרגישה שאני באמת ממצה את כל הזמן שלי לעשייה שלי ולכל מה שאני אוהבת לעשות - ובין היתר זה גם להיות עם הילדים".

טוב, אז מה נאחל לך לסיום?
"בריאות, לי, לילדים שלי, עשייה, אור, ברכה, כל הטוב שיש - אמן".