בימים אלה מורן אטיאס מככבת בתפקיד גדול בסדרה אמריקאית מצליחה. היא גם עובדת על סרט על החיים שלה, ובנוסף להכל גם בדרך ללידה ראשונה, לגמרי לבד. לאחרונה היא סיפרה כי יש לה בעיה כשמכנים אותה "אם יחידנית", היום (שישי) היא הסבירה לגלית גוטמן ואילנית לוי, למה זה כל כך מפריע לה. "מילים זה כח", אמרה אטיאס, "הרגשתי שהמילה הזאת היא בודדה ובירוקרטית. אני אמא – אני הולכת להיות אמא".

בסוף השבוע היא סיפרה בראיון על מערכת היחסים הסבוכה שלה עם אביה בעקבות ההחלטה להביא ילד ללא בן זוג. "הניצחון שלי עם אבא שלי הוא שזכיתי איתו למערכת יחסים עוד יותר כנה ופתוחה. אפשרתי לו להיות מי שהוא, זה האיש. זה המסורת שהוא מכיר, זה התורה שהוא מבין".

"באותה נשימה עמדתי בשלי", שיתפה. "רציתי להבין מאיפה זה בא, מה מפעיל אותו. הוא קיבל כלים מאבא שלא היה כל כך נוכח, בתקופה שלא היו מדברים בכלל. אם היו מדברים זה בעיקר על מה אתה רוצה לאכול ומה עשית. אפשרתי לאבא שלי שיחה מלב אל לב. בסוף אותו יום קיבלתי את ההחלטה לטוס ולעשות ילד".

אטיאס סיפרה כי את התהליך היא התחילה כבר לפני מספר שנים. "אני בת 40, לא מצאתי את הזוגיות שהייתה ראויה להביא בה ילד או ילדה לעולם, עם זה פעלתי. את התהליך התחלתי בארצות הברית לפני 3 שנים".

מורן אטיאס בראיון (צילום: מתוך "גלית ואילנית", קשת 12)
האם היא מוכנה להפוך לאמא? | צילום: מתוך "גלית ואילנית", קשת 12

לסיום סיפרה על הקשיים שלה כאישה קרייריסטית. "לאישה יש התחלה יותר קשה. אני לא יכולה להתעלם ממצב קיים. בסופו של דבר יש לנו נרטיב מסוים, שמתחיל בזה שאת פיתית. את אשמה הוא לא שלט ביצרו. עכשיו תתחילי לחיות עם בושה".