"אם לא הייתי חושפת שאני בהריון, לא הייתי חושפת שעשיתי הפלה, אבל זה היה שלב מאוד מאוחר והבטן כבר הייתה בחוץ ואנשים שאלו אותי", מספרת מלכת היופי במיל', שביט ויזל, בשיחה פתוחה עם גלית ואילנית (היום, 15:00, קשת 12) על הדרך הלא פשוטה שעברה עד שהביאה לעולם את בתה הבכורה במרץ האחרון.

"אני מחזיקה אותה ושואלת 'את הבת שלי? אני אמא שלך?', אני עדיין מנסה לעכל את הסיטואציה אבל אני בהודיה סביב הדבר הזה והכי כיף לי בעולם. הזוגיות שלנו ערוכה לזה וכשעוברים מכשולים בדרך אז יש הרבה יותר התכוננות", סיפרה ויזל. 

זמן קצר לאחר הלידה, שביט הצטלמה לקמפיין והביאה את מיכאלה בתה לצילומים. "לא הייתה לי ברירה. אז עוד הנקתי והבאתי את אמא שלי שהייתה איתי. הבגדים לא נראו עלי אותו הדבר, לקח לי שניה לעכל אבל הם קיבלו את זה באהבה. ב'רזילי' יש איזושהי הבנה שכל אישה יכולה להיכנס ולמצוא את עצמה. בסוף אישה מתישהו נכנסת להריון וזה חלק מהתהליך, אנחנו נשים, אנחנו משתנות כל הזמן. אני לא אשנה את עורי בשביל לרצות. אם מותג רוצה לקחת אותי ולייצג אותי, הוא ייקח אותי כי זאת אני. אני עומדת מאחורי זה כל הדרך וזה מצליח לי. בתחילת האינסטגרם היה מקובל לקחת בנות שיש להן יותר עוקבים ולא שיחקתי את המשחק הזה. אמרתי שזה מה שיש לי, זה מה שאני מביאה לשולחן. הרבה מותגים שחררו אותי אבל הרבה מאוד לקחו".

במהלך השיחה, אילנית לוי, שגם היא חוותה קשיים בניסיון להרות, ואף עמדה בפני סכנת חיים בלידה, שיתפה כיצד ההבנה שעוד נשים עוברות את מה שהיא עוברת, גרמה לה לשרוד את התקופה הקשה. "ברשתות את מאוד חשופה", אמרה אילנית לשביט ושיתפה: "גם אני עברתי סרט מאוד גדול עם ההיריון ובחרתי לשתף כי לי זה מאוד עזר ששמעתי סיפורים של נשים שגם עברו את זה. הבנתי שאני לא לבד".

שביט מצידה, הסכימה עם אילנית והסבירה כי השיתוף לא רק עוזר לעבד את הרגשות, אלא גם מעניק מקור הזדהות והבנה שגם להן, אלו שעומדות בפני המצלמה, יש קשיים. "דווקא מהמקום הזה שכולם רואים אותך בתור פרסונה ופתאום שומעים שיש לך חיים רגילים וגם את עוברת משברים, זה עוזר להם - יותר ממה שזה עוזר לך. נכון, את חושפת את זה כדי לעזור לעצמך, אבל בסוף את עוזרת להרבה מאוד אנשים להבין שבסוף אנחנו בני אדם, גם לנו קורים דברים כאלה, גם לנו הדרך לא קלה. זה נראה הכי פשוט בעולם, אני מצלמת את המקל ואז אני בהריון. זה לא עובד ככה".

הרגשת את זה?
"עד היום אני מרגישה את זה. בנות שולחות לי הודעות ומתייעצות איתי, אני עונה לכל מי שכותבת לי בנושא הזה".

היה שלב שהרגשת שמסתכלים עלייך עם מבטים של רחמים.
"נכון, לקח לי זמן לחשוף את זה. לא רציתי שירחמו עליי, כי לא ריחמתי על עצמי".