על רקע אינספור הביקורות והתגובות הקשות שדיאן שוורץ מ"האח הגדול" חוטפת גם לאחר הדחתה, דניאל גרינברג, שכזכור התפרסמה באותה תוכנית הריאליטי - לא הצליחה להישאר אדישה. גרינברג, שמכירה מקרוב את הטוקבקים והתגובות הקשות, יצאה להגנת שוורץ, אחרי שחשבון האינסטגרם שלה נעלם מהרשת.

"רצים פרסומים על סגירת החשבון של דיאן, שעד לפני מספר ימים הייתה סגורה בבית האח הגדול ועוררה לא מעט ביקורות שליליות ברשתות החברתיות ובשיח היומיומי בין אנשים", פתחה דניאל. "ואני חושבת רק על דבר אחד - על הבן אדם עצמו. נכון שלא הסכמנו עם לא מעט דברים בדרך ההתנהלות שלה בבית, ביחס שלה כלפי האחר, בהתבטאויות שלה במהלך השהות בבית".

"אבל תעצרו שנייה ותחשבו, מה שאתם עושים: הטוקבקים שלכם, לשון הרע", המשיכה גרינברג. "אין לכם מושג מה זאת תקשורת ומה ביקורות יכולות לעשות לבן אדם שבמילים עדינות קפץ לביקור בעולם 'הזוהר', שלא כל כך זוהר לפעמים. אין לכם מושג מה זה להרגיש שנוא ולקרוא על עצמכם דברים נוראיים שכאלה ושלא נדבר על המשפחה שסופגת.. אמא שקוראת מה שכותבים על הבת שלה, אלוהים ישמור".

View this post on Instagram

A post shared by Daniel greenberg (@daniel_greenbergg)

"למען השם, תגלו קצת אינטליגנציה רגשית, תשמרו את מה שיש לכם לומר לשיח ביניכם לבין הסובבים אתכם או שפשוט עדיף שתשמרו לעצמכם את הרוע הזה. לא צריך לשפוך את כל הרוע הזה על המקלדת, כי מה זה נותן לכם? כשלאחר רע, לכם יהיה טוב? איך זה בא לידי ביטוי? ולפחות אתן נשים יקרות: תחשבו לרגע האם זו הייתה אחות שלכן, אחיינית שלכן, הבת שלכן, או סתם חברה טובה שנכנסה לתוכנית ריאליטי, ואיך אומרים? יצא עקום. תגלו מעט אבל מעט חמלה כלפי אותה ילדה/אישה/ נערה.. או וואטבר, ופשוט תפסיקו! זה לא הופך אתכן לטובות יותר בשום צורה אלא להפך. ולך דיאן, אני אאחל מעומק ליבי שתעברי את השיעור הזה בראש מורם ובחוזק נפשי. הזמן עושה את שלו והכי חשוב זה מה אנחנו לוקחים לעצמנו מכל שיעור בדרך".

בשיחה של mako סלבס עם גרינברג, היא סיפרה מה גרם לה לכתוב את הדברים: "צריך להיות גבול מסוים לכל אדם גם בלהביע את דעתו, בעיקר בציבור", אמרה דניאל. "אני לא מגבה את התנהגותה בבית האח, אבל חד משמעית גם לא מגבה חרם ובריונות ברשת. אני אמא לילדים ואישה בעצמי, ולפני הכל בן אדם. כואב לי לחשוב על מה שהילדה הזאת עוברת בימים האלה, סורי. מאחלת לה באמת לעמוד איתנה לקחת אחריות ולדעת מה הלקח והלמידה שלה מכל השיעור הזה. וכמובן המון בהצלחה בהמשך".