במשך שנים כיכבה מגישת הטלוויזיה הילה נחשון בתוכניות הכי גדולות על המסך, אבל בבית היא חוותה משברים והתמודדות אישית לא פשוטה. שלוש הפרידות שעברה במהלך העשור האחרון, הביאו אותה לכתוב ספר חדש בשם "גירושין. סיפור. אהבה".

בשיחה צפופה עם גלית ואילנית שהתרחשה היום (שישי), נחשון סוגרת חשבון עם העבר ומספרת למה היא חושבת שהתקופה הקשה שעברה בחייה היא בעצם מתנה. "הרבה שנים הייתי עסוקה ב'בחוץ', לרוץ, לשרוד. אבל אחרי הגירושים האחרונים הבנתי שיש משהו בהארד דיסק שצריך לעבור שינוי רציני. לקחתי רגע אחורה והלכתי פנימה, עשיתי את כל סוגי הטיפולים האפשריים. הבנתי שהסיפור שמתנהל לנו בראש הרבה פעמים מנהל אותנו והוא לא בהכרח תואם למציאות. זה משקף את המציאות שלנו ואת האנשים שמקיפים אותנו".

מה גרם לך להבין שיש לך בעיה בהארד דיסק?
"אחריות אישית זה דבר שאני מאמינה בו כי בסוף זה אנחנו. אנחנו יכולים להאשים את כל העולם, אבל בסוף אלה הבחירות והאמונות שלנו".

בהמשך נחשון הסבירה למה התכוונה באמרה כי במשך שנים היא הייתה עסוקה "ב'בחוץ'". "יש משהו בעולם הזה שהוא נורא חשוף ודורש ממך כל הזמן לעבוד על זה, כל הזמן את מרגישה שאת לא מספיק טובה - הערך שלך כל הזמן נמדד במדדים מבחוץ. אחרי המשבר הקשה, כי גירושים זה דבר מאוד קשה, הבנתי שאפשר לצלוח אותו ולגדול ממנו. להתפתח ממנו ולהגיע לתובנות של לבנות את עצמך כמו שצריך".

במהלך השיחה, גלית נזכרה ברגע בו נתקלה במקרה בנחשון באותה תקופה קשה. "היית שלד מהלך, שכחת את עצמך בתוך הדבר הזה". "איבדתי את עצמי לגמרי. היום אני מטפלת ומאמנת נשים, החלטתי לקחת את הדבר הזה ולהגיד 'אוקיי עברתי משהו נורא קשה, ואני חייבת להתמודד'. אבל יש המון נשים שמוצאות את עצמן אחרי גירושים ולא זוכרות מי הן, מה הן יודעות ואוהבות לעשות. יש כאלה שאיבדו את עצמן לאורך הדרך, ויש כאלה שאף פעם לא היו. הבנתי שיש לי את הניסיון כדי לעזור. לכן הלכתי ולמדתי שלוש שנים הדרכת הורים ובימים אלו אני מסיימת את הסטאז' שלי. קיבלתי את הכלים המקצועיים שבאמת אוכל לעזור לנשים - ולכן הספר הזה נכתב", ענתה נחשון לדבריה.

"אנשים בבית לא מבינים כשאת מפורסמת ועוברת גירושים שהם לא הראשונים שלך לעיני התקשורת, יש בזה משהו מאוד מטלטל. מערער לגמרי", הוסיפה נחשון וסיפרה כי ניתבה את המקום הלא קל לצמיחה: "זה המקום של להגיד שזה לא קרה סתם. שיש לזה משמעות וערך. הבנתי מתוך הדבר הזה שאני חייבת לחזק נשים אחרות. בגלל זה אני מאמנת רק נשים - למרות שיש גברים שעוברים גירושים לא פחות קשים".

יש נשים שיסתכלו ויגידו - מה אני יכולה ללמוד ממנה.
"ניסיון זה הכל. זה ספר שנכתב מדמי, כתבתי אותו עם ד"ר אבי מרלר שהיה המורה שלי במכון. יש בו את הסיפור שלי וגם כלים מאוד פשטים בשפה בגובה העיניים שיכולים לעזור".

יש נשים שלא יכולות לפרק בית בגלל בעיה כלכלית, מה עושים עם זה ברמה הפרקטית?
"מפתחים את עצמך, כמו שאת משקיעה בילדים שלך. משיגים מקצוע וכלים שיביא לך עצמאות. אנחנו לא יושבות ומחכות לנסיך שיבוא על הסוס ויציל אותנו. היום אנחנו יכולות לעשות הכל ואנחנו לא צריכות לפחד לפרק ולהיות חזקות עם עמוד שדרה".

בתה הבכורה של נחשון כבר בת 14, לכן היא הייתה עדה לתהליך שאימה עברה וקראה את הספר המדובר. "היא קראה את הספר. תוך כדי הכתיבה הילדים שלי היו בראש שלי, הם מעל הכל בכל דבר שאני עושה. גם מהמקום הזה חשוב לי שידעו: כן עברתי קושי, כאב וצער אבל הנה - אפשר להתגבר, לקום ולמצוא משמעות בעזרה לאחרים. זה מסר חשוב בעיניי".

כבר חמש שנים שנחשון מתחזקת זוגיות, זוגיות שבה היא רואה את הילה האחרת. "כשאת במקום שהוא מדויק ונכון לך - אז הכל מסתדר מסביב. כשאת משנה את הסיפור ומבינה מי את ומה את באמת - אז את מושכת אלייך את האנשים שבאמת מתאימים לך".