ראיון וצילום וידאו: ניצן גריב

בחלומות הכי פרועים שלנו לא היינו מדמיינים את שיתוף הפעולה הלוהט בין אורטל עמר ומיכל הקטנה. השתיים חברו לפרויקט מקצועי חדש, והיום הן שחררו את "מסכה", סינגל חדש שנכתב והולחן ע"י איתי שמעוני. את הקליפ הן צילמו לפני ימים אחדים ברשת מלונות "בראון", שבבעלותם של מיכל הקטנה ובעלה ניר ויצמן.

אורטל מגדלת כבר כמה שנים את הבן שהביאה לעולם עם בן אל תבורי, ובשבועות האחרונים לא מעט כוכבות חשפו כי הן הביאו ילד נוסף עם הפרוד או הגרוש. תחילה הייתה זו שיר אלמליח, ואחריה גם נעמי לבוב, שחשפה כי היא בהיריון שני מהאקס. שאלנו את עמר אם יש לה תוכנית סודית שכזו, והיא פסלה על הסף. "אני לא מבינה את הנוסחה הזאת, זאת נוסחה שאני לא מתחברת אליה. אני לא מתחברת לקונספט, זה נראה לי תלוש ומוזר".

אורטל, את מדברת על זה שאת מחפשת אהבה. יש משהו חדש?
"לא".

מיכל: "אני חושבת שהשיר הזה יפתח לה את המזל בזוגיות".

מיכל, ניסית לשדך לה?
"אי אפשר לשדך לאורטל, זה לא עובד. היא מסוג האנשים שיודעים מה הם רוצים וצריכים. ביום שאורטל תרצה זוגיות, תהיה לה זוגיות. היא לא עובדת בזה ולא מחפשת".

אורטל: "אני אוהבת גברים גבוהים, שעובדים בעבודה עם אמביציה, רצון ועשייה. אני אוהבת שיש ריבועים, אבל זה לא חומרי עכשיו. בא לי מישהו שיכיל אותי ואת החיים שלי, ויכיל אישה עם ילד. אני לא מוכנה להתפשר על הזוגיות הבאה שלי".

אורטל עמר (צילום: זוהר שיטרית)
גבוה עם קוביות? אורטל עמר מחפשת | צילום: זוהר שיטרית

הפרסום מקל או מזיק לחיפוש?
"לפני שהייתי מוכרת, התחילו איתי הרבה יותר והיה יותר קל לגשת אליי. היום זה יותר קשה, לא רק בגלל הפרסום, אלא גם כי יש לי ילד. אני לא מאשימה. יש נשים עם ילד שיותר קל להן למצוא זוגיות, אבל אורח החיים שלי והמקום שאני נמצאת בו מבחינת אמא לילד, יחייב את בן הזוג שלי להכיל אותי אחרת".

את מחפשת מישהו אנונימי או מהתחום?
"זה לא מעסיק אותי. כמו שאני לא רוצה שמישהו יפסול אותי כי אני מפורסמת, אני לא אפסול מישהו אחר".

מיכל, המשבר הזוגי שאת וניר חוויתם מאחוריכם?
"ללא ספק כן".

מיכל הקטנה וניר ויצמן (צילום: טל גבעוני, יח"צ)
המשבר מאחוריהם. מיכל הקטנה וניר ויצמן | צילום: טל גבעוני, יח"צ

ומה לגבי השיר? אורטל, את פוצחת בקריירת שירה?
"כבר התנסיתי באודישן שירה ואני לוקחת שיעורים לפיתוח קול. זה מאוד מעניין אותי, אבל אני צריכה לבחון את זה במדד הקהל. אני מרוצה מאיך שאני נשמעת ואני עפה על עצמי בתור זמרת".

מיכל: "אי אפשר להצהיר הצהרות ואי אפשר לדעת מה כן ומה לא. אפשר רק לחלום חלומות. יש לנו חיבור מדהים ואנחנו מלאות בחריצות ואומץ".

אורטל עמר, מיכל הקטנה, צילומים לקליפ (צילום: מור צידון, יחצ)
בייבז. אורטל עמר ומיכל הקטנה בצילומים לקליפ | צילום: מור צידון, יחצ

שתיכן נשים מפורסמות, ובשיר דיברתן גם על הביקורות שאתן סופגות.
מיכל: על זה בדיוק השיר. לא צריך לשפוט אדם לפי החיצוניות שלו, ומה שיש בפנים הרבה יותר חשוב. כל מה שנאמר בשיר זה ספציפית עלינו, כל אחד יכול להתחבר לזה בדרך שלו, אבל זה עלינו. לאורטל יש את הסיפור שלה לי, יש את הסיפור שלי, ויחד ניסינו לחבר את זה ויצא שיר מופלא".

אורטל: "אנחנו חשופות להרבה ביקור, ודווקא דרך השיר הסתכלו עלינו אחרת. הביקורות לא פוגעות בי, נקודה. אני לא מייחסת חשיבות למה שאנשים שאני לא מכירה אומרים עליי".