גדי סוקניק הגיב על הסערה שעורר הבוקר (שני), כשטען כי חברי הכנסת מהליכוד הם "ברמה נמוכה של אינטליגנציה ותרבות שיח" - והוא ממש לא מתכוון לחזור בו. "חס וחלילה להתנצל, אין לי על מה, בוודאי לא על הניסיון לשרבב אותי למערכת בחירות יצרית. בליכוד, או חלקים בליכוד מנסים לשלהב את היצרים עם כל מיני ציטוטים שלי. נתתי ניתוח פרשני באחד האולפנים, זה הכול ותרדו לי מהראש". 

עוד הוסיף סוקניק: "השימוש במילה אינטליגנציה לא היה בחירה כל כך מוצלחת שלי. יש כמה חברי כנסת שעושים בושות שוב ושוב, בתרבות שלהם ובצרחות שלהם". סוקניק ניסה לחדד את דבריו: "כל מה שנשאלתי זה על יאיר לפיד ופועלו כראש ממשלה עתידי ועל הנבחרת שהוא הביא לכנסת לעומת אחרים - אז ציינתי שלמרות שהמפלגה שלו לא בוחרת באופן דמוקרטי, אמרתי שעדיין הרמה שלהם גבוהה יותר לעומת מפלגות שבחרו לכאורה דמוקרטית - לא דיברתי על בוחרי הליכוד".

הבוקר אמר העיתנואי בריאיון לתוכנית "פותחים יום" ברשת 13 כי: "מרכז הליכוד רצוף באינטרסים, נגוע בכל נגעי העולם, והנבחרים הם בהתאם. אני משתדל להגיד כאזרח אובייקטיבי שהם בסך הכול ברמה נמוכה בהרבה מהנבחרים של יש עתיד".

 לא עבר זמן רב עד שאמירתו של סוקניק החלה לעורר סערה. ראש האופוזיציה בנימין נתניהו צייץ בטוויטר: "האמירה המתנשאת והמקוממת של גדי סוקניק, שמזלזל באינטליגנציה של מצביעי הליכוד, מצטרפת להסתה של יאיר לפיד וגורמים בשמאל נגד מצביעי הליכוד זה שנים. הגזענות הזאת עוברת כל גבול. אני מצפה מסוקניק להתנצל על דבריו מייד".