222 אלף לייקים יש לסמיון גרפמן בפייסבוק, מה שהופך אותו לאחד מכוכבי הרשת המצליחים בישראל – בלי תמונות בבגד ים או פילטרים מחמיאים. מלבד ההצלחה ברשת, בתוך שנים ספורות הפך גרפמן לפעיל חברתי בולט שאף התמודד בבחירות לכנסת בחודש אפריל האחרון, אבל הסיפור שלו מתחיל עוד הרבה קודם, כשישב בכלא האמריקאי לאחר שהורשע במעורבות ברשת להלבנת הון והנאת ביטוח ומס.

בשבועות האחרונים הוא מככב בכותרות בעיקר לאור השמועות על הזוגיות עם מלכת היופי לשעבר ניקול רזניקוב, הצעירה ממנו ב-24 שנים. עד עכשיו השניים טענו כי הם רק חברים טובים והכחישו את הזוגיות, לא לפני שפיזרו הצהרות מבלבלות. בראיון לגלית ואילנית הרעיף גרפמן שבחים על רזניקוב ("היא מאוד פיקחית וחכמה לגבי עסקים, ואני אומר לכן, יהיה לה עתיד וואו"), והיא הודתה: "בנובי גוד יצאנו לבלות ביחד וחזרנו ביחד לאותה דירה". הפעם, הם קצת פחות מסתתרים ומדברים באופן פתוח על תחילתה של מערכת היחסים המורכבת ביניהם.

בראיון לתכנית אנשים, השניים סיפרו על ההיכרות במהלך צילומי קליפ של חבר משותף. "סמיון שנא אותי באותו יום, הוא לא התחבר אליי", אמרה ניקול. "אני אוהבת את הוורבליות שלו, את זה שהוא דומיננטי, את זה שהוא כריזמטי, אהוב, שהוא בן אדם שמח. זה דברים שאת לא פוגשת כל יום. הלוואי והיה לי שליש מהאופטימיות שיש לסמיון. זה משהו לא אמיתי. הכל טוב, אין רע. הכל סבבה". על פער הגילאים ביניהם, אומרת רזניקוב: "זה לא פשוט, כי סמיון בשנה יותר מבוגר מאבא שלי".

בשורה התחתונה, אתם ביחד?

"ביני לבין סמיון יש משהו מסתורי שגם אנחנו לא הבנו עדיין. יכול להיות שאנחנו צריכים את הזמן שלנו להבין מה קורה פה, כי משהו קורה. אם בינינו יוחלט או יצליח - אז שיהיה. אני גם אזמין אתכם לחתונה, אבל אנחנו צריכים גם רגע להבין אנחנו". כשנזרקה המילה חתונה לחלל החדר, סמיון לא יכול היה שלא להגיב: "חתונה זה לא דבר שלקחתי פעם בחשבון, אבל החיים משתנים. I love you".

בהמשך הראיון, מספר גרפמן על תקופת המאסר שריצה בניו יורק. "אני נכנס לתא שלי, יושב שם בחור אפרו-אמריקאי שכבר עשרים שנה בכלא. עד סוף הערב הפכנו להיות החברים הכי טובים, הוא הפך לשומר הראש האישי שלי", אומר גרפמן. לדבריו, הוא הסתדר בכלא בזכות שני כישרונות ייחודיים: היכולת הוורבלית שלו וההצלחה בפוקר. "בלילה הראשון ששיחקנו, החזרתי כסף לכל המאפיונרים שהיו שם. זה נתן לי כמו כרטיס כניסה. כמה פעמים קפצו עליי כדי לדקור אותי, אבל בגלל שהייתה לי שמירה, ניצלתי".

משפחתו של גרפמן התקשתה לקבל את הסטטוס החדש שלו כאסיר, ובתחילה הוא אף פחד לספר לאמו. "בשנה שהייתי בכלא, היא הזדקנה בשלושים שנה. היא פחדה, בשבילה זה היה מאוד קשה", מספר. "עם אבא היה יותר טוב, גם חברים שלי באו לבקר. בחודש הרביעי ביקשתי מכולם לא לבקר אותי, אמרתי להם 'אפילו אם תבואו, אני לא אצא אליכם'. הביקור עצמו זה וואו, אבל לקום בסוף הביקור, כשהולכים לשם ואתה הולך לאיפה שתצטרך להתפשט, שיבדקו אם לא דחפו לך משהו, סלחו לי, בתחת... זה מאוד קשה".

על אף החוויות הקשות הרבות שצבר בכלא, האירוע הטראומטי מכל עבורו היה המוות של סבתו, חודשיים לפני שהשתחרר. "לא ידעתי שהיא נפטרה. קמתי בבוקר והרגשתי מאוד לא טוב, התקשרתי לאמא שלי ואמרתי לה 'אמא, משהו קורה?". היא אמרה: 'עכשיו ניתקנו את סבתא ממכונת ההחייאה'. כששמעתי את זה, התיישבתי על הברכיים והתחלתי לבכות בפרוזדור. כל האנשים שישבו איתי בכלא הצטרפו אליי ועשו סביבי מעגל כדי שלא יראו אותי בוכה כי אני סוג של מאפיונר, לא יכול לבכות. הם פשוט עמדו כמו קיר סביבי כדי שאף אחד לא יראה. בכיתי וצרחתי".

צפו בריאיון המלא עם סמיון
גרפמן בהפגנה. "מאמין שאני יכול לעשות שינוי" | צילום: החדשות‎

אחרי שהשתחרר מהכלא, סמיון אולץ לעזוב את ארצות הברית ועבר להתגורר במוסקבה. בשנת 2015 הוא החליט לשוב לישראל, אז גם פרץ ככוכב רשת, מה שדרבן אותו לנצל את הכוח והמעמד שמגיעים עם התהילה ולנסות להיכנס גם לפוליטיקה. באפריל 2019 כאמור, התמודד לבחירות עם מפלגתו "ביטחון חברתי", שזכתה ל-4,669 קולות בלבד ולא עברה את אחוז החסימה. "כשאתה מגיע לכנסת אתה יכול לחוקק חוקים, ואתה יודע שאתה יכול לפתור את רוב הבעיות בחוק אחד", מסביר גרפמן את מה שדרבן אותו לעשות את המהלך השנוי במחלוקת. "אני מאמין שאני יכול לעשות שינוי. אני הולך לרוץ שוב. אם לא אני, מי?".

אין בעייתיות מסוימת בעובדה שאדם שישב בכלא ישמש כנבחר ציבור?

"זה נותן לי תעודה שאני סיימתי אוניברסיטה בהלבנת הון, ואני יודע איך למנוע את זה. אני מאמין שאנחנו צריכים להתחיל לבחור לכנסת לא אנשים שצבועים בוורוד. עשיתי טעויות, אפשר להגיד שרימיתי במאה אחוז. כשהייתי בן 23, הרצון שלי היה רק להתעשר. היום כסף כבר לא משחק שום משמעות. אתה רוצה להשאיר משהו אחרייך שאי אפשר לקרוא לו כסף".