עם התפרצות המגפה כאן, קשה שלא לחשוב על הישראלים שנמצאים מעבר לים ומנועים מלעלות על טיסה לחזור ארצה לביתם. בתכנית היומית של דורון מדלי והראל סקעת בערוץ 24 החדש, הראל פתח את הנושא וסיפר לנו כמה קרוב הוא לליבו.

סקעת שיתף את מדלי ואת הצופים בעובדה שלא כולם הצליחו לחזור הביתה בזמן: "אנחנו עסוקים בכל מה שקורה עם הקורונה, וזה בסדר וזה נכון ואלו הזמנים. אבל, ויש אבל גדול, יש כרגע 30 זוגות להט"בים שתקועים בארצות הברית אחרי שנולדו להם ילדים בהליך פונדקאי.

כזכור, סקעת ובן הזוג שלו, עידן רול, מגדלים יחד בן שנולד בהליך פונקאי יקר באמריקה: "אני לא רוצה להיכנס לכמה חמורה בעייני העובדה שהם צריכים לטוס לשם ולשלם על זה מעל לחצי מיליון שקלים - רק כי הם רוצים להביא ילדים לעולם". 

View this post on Instagram

A post shared by Harel Skaat (@harelskaat) on

"אבל עכשיו, אנחנו נמצאים במצב חירום. ממשלת ישראל, אני מוריד בפניכם את הכובע על שנסעתם להביא את נעמה יששכר ואת המטיילים שלנו בפרו. לא ייתכן ןלא הגיוני, הם שם וזה חייב להשתנות. ראש הממשלה צריך לשלוח את המטוס שלו או לשלוח צוות אחר ולהביא את האנשים האלה הביתה. אני אומר את זה וכואב לי הלב.

"אני יודע מה זה, הייתי שם, עם תינוק חדש בן יומו במערכת בריאות בה אין לך ביטוחים ואתה לא יודע את השפה. אנחנו נעקוב אחרי זה וננסה לעזור לזוגות האלה". 

View this post on Instagram

A post shared by Harel Skaat (@harelskaat) on