ביום שישי האחרון, שעות ספורות אחרי האסון הכבד במירון שגבה את חייהם של 45 מתפללים שנמחצו למוות בשל עומס כבד, ליהיא גרינר פרסמה שורת סרטונים שעוררו, ועדיין מעוררים, סערה. "פסיכים, מה קרה? התפללתם יפה מאוד, וואו, תראו מה עשיתם", אמרה גרינר באחד מהסטוריז והמשיכה: "דרכתם על אנשים, דרכתם עליהם. כל הגברים החרדים האלו, מה זה? לא ראיתי חיות כאלה".

לאחר פרסום דבריה, גרינר הבחינה שמשהו לא כשורה. היא החלה לקבל אלפי תגובות זועמות מאנשים והסרטונים נמחקו מהרשת. זמן קצר לאחר מכן היא פרסמה הבהרה והתנצלות: "דיברתי ממקום של כאב וצער, איפה האחריות? אני מבינה שלא הבעתי את עצמי מספיק בשביל להעביר את המסר, יכול להיות שזה לא הזמן ועל כך אני מתנצלת".

אתמול (מוצ"ש) פרסמה גרינר וידאו שלה בו היא פרצה בבכי בעקבות התגובות האלימות שהיא מקבלת על אף שהתנצלה. "אני הייתי עצבנית מהאסון הכל כך מיותר הזה, היו הרבה נורות אדומות בדרך, היו הודעות על כך שיהיה אסון בהר מירון ולא טיפלו בזה מראש, אני רואה שבאמת הייתה בעיה מאוד מטורפת בביטחון ובפוליטיקה אבל אני באמת מתנצלת מעומק ליבי. הייתי באומן בעצמי 3 פעמים והתפללתי עם אלפי אנשים, אני אדם מאמין, ממש לא התכוונתי לומר שמתפללים הם חיות. אמרתי את זה על הכמות של האנשים, על העומס".

גרינר לא הותקפה רק ברשתות החברתיות ומספר הטלפון שלה החל להיות מופץ ברשת. במהלך סוף השבוע האחרון, גרינר קיבלה מאות הודעות ואיומים על חייה. "ימח שמך, שהדם של הנפטרים יחזיר לך קללה על הבית שלך. אמן. את אדם רע, שפל ומסכן", נכתב בהודעה אחת, "את אישה עלובה ומכוערת", נכתב באחרת.

ליהיא גרינר (צילום: פרטי)
ליהיא גרינר תחת מתקפה | צילום: פרטי

"הלוואי תמותי בקרוב", כתב לליהיא בוואטסאפ אדם נוסף. אין לך רגש? אין לך לב? מה יהיה?". "שמעתי את מחפשת שקיות של זק"א כדי שתוכלו להשתמש בזה בשבילך ובשביל המשפחה שלך", כתב אחר.

"אני מוכן לממן לך כרטיס טיסה להודו לכיוון אחד", נכתב בהודעה נוספת. "רק שם תמצאי את השינוי שאת מחפשת לחיים הריקים שלך". "אל תדאגי, בסוף זה גם יגיע אלייך".

ליהיא גרינר (צילום: פרטי)
ליהיא גרינר תחת מתקפה | צילום: פרטי
ליהיא גרינר (צילום: פרטי)
ליהיא גרינר תחת מתקפה | צילום: פרטי
_OBJ