במרכז מעצרו אמש של אלן מוריסון, תושב בת ים שצולם מתעלל בכלבו, עמד מישל טרוני שהצליח לפרוץ לדירתו לפני הגעת השוטרים יחד עם כוכב הרשת דניס צ'רקוב ועוד מספר אזרחים מודאגים. טרוני וחבריו פתחו את דלת ביתו ל אריסון בעוצמה, חילצו את הכלב והמתינו להגעת השוטרים. זמן קצר לאחר מכן הגיעו מאות אנשים ופעילי בעלי חיים שאיימו לבצע בו לינץ', אך כוחות המשטרה הצליחו להבריח את החשוד מאחורי הבניין. הבוקר (שני) הוארך מעצרו.

טרוני וחבריו קיבלו לא מעט חיזוקים ומחמאות ברחבי הרשת על שהחליטו לפרוץ לביתו של החשוד ולחלץ את הכלב בכוחות עצמם, אך עם זאת הגיעה גם ביקורת כי הם לא היו צריכים לקחת את החוק לידיים ולנהוג כך. "אני לא מתבייש, גם בפעם הבאה אני אקרא לכולם להגיע ואדאג שלא תהיה אלימות", מספר הבוקר טרוני בשיחה עם mako סלבס. "המטרה היא לעורר את מערכת המשפט. עדיף שהם יעשו ענישה אמיתית כנגד אותו מתעלל. מעכשיו שכולם יבינו שכשאנחנו נראה מישהו שהתעלל בבעלי חיים - אנחנו מגיעים אישית ומפיצים את זה ברשת".

"אני רוצה להדגיש שלא היו שם הרבה אנשים ולא הייתה עבירה על החוק", הדגיש טרוני. "אין עצורים מהצד שלנו בכלל, למרות הלינץ' שיכול היה להיות שם, כי אכן הייתה התלהמות וכעס כזה שעוד לא ראיתי בחיי. השוטרים לא הצליחו להוציא אותו מהבית בגלל הפחד מלינץ'".

לא פחדתם?
"לא ידענו מי יפתח את הדלת, באיזה מצב... אתה מצפה גם לאלימות. חשבתי שאולי הוא שיכור, חולה נפש, אלים או עם סכין. בגלל זה עמדתי ככה עם הקסדה - הייתי כבר מוכן לזה נפשית. מישהו צריך לספוג את מה שבעלי החיים סופגים. זה לא רק אני, זה דניס איתי ועוד מאות אנשים שהיו שם".

"הצלחתי להתאפק למרות שבא לי להרביץ לו", המשיך וסיפר טרוני "לא רציתי שיהיה שם ריב גדול בין המפגינים והשוטרים. ובסוף יצא מזה שאנחנו יוצאים אלימים, אבל רציתי להגביר את המודעות בנושא. האיפוק שלי היה הכרחי, זה היה הדבר הנכון כדי לא להפוך להיות הרעים בסיפור".

אלן מוריסון (צילום: פייסבוק\Alan Morrison)
מוריסון | צילום: פייסבוק\Alan Morrison