"במידה והמשטרה תזמין את שי לחקירה, הוא יגיע לארץ למסור את גרסתו ולהוכיח את חפותו. תלו אותו בכיכר העיר מבלי שיכול היה להגיב על ההאשמות נגדו", כך אומר היום ל-mako מקורב מאד לשי אביטל, שחשוד באונס, מעשים מגונים והטרדות מיניות.

גורמים במשטרה המעורבים בחקירה אומרים כי זימון כזה ייצר כבר בשבוע הקרוב וכי נכון לעכשיו עוד לפני שנגבו כל העדויות מכל המתלוננות, יש די ראיות מוצקות להגשת כתב אישום נגדו. "יש בידינו ראיות המבססות את החשדות נגדו", טוענים גורמים במשטרת מחוז תל אביב, "מרבית המתלוננות מוכנות להתעמת עם אביטל דבר שלא מובן מאליו בתיק של עבירות מין".

לדברי אותם גורמים כבר במהלך השבוע הקרוב יועברו חלק מממצאי החקירה לפרקליטות מחוז תל אביב כדי לקבל הנחיות נוספות בנוגע להתקדמות החקירה. "כל יום אנחנו מקבלים עוד ועוד פניות של נשים שעל פי החשד אביטל פגע בהן מינית בצורות כאלה ואחרות, כולל כמה מקרי אונס שצעירות חששו לחשוף כל השנים", מסביר קצין במשטרה, "אני מעריך שבקצב הזה  נגיע ליותר משלושים תלונות".

כאמור, בימים הקרובים אביטל יוזמן באופן רשמי לחקירה במחלק המוסר שביחידה המרכזית במשטרת מחוז תל אביב ובמידה ולא יגיע לחקירה יוצא נגדו צו הבאה, ולאחר מכן צו מעצר.

לצוות ההגנה של אביטל הצטרף גם עו"ד שרון נהרי בנוסף לעו"ד ששי גז שייצג אותו מתחילת הדרך. עו"ד נהרי מתמחה בין היתר בתיקי עבירות מין, דיני הסגרה, ועבירות צווארון לבן.

במשטרה חוששים שגם ממקום מושבו בבודרום שבטורקיה אביטל יכול לשבש את החקירה ולגרום למתלוננות פוטנציאליות שלא להתלונן נגדו במשטרה. כפי שנחשף לראשונה ב-mako אביטל מכין בטורקיה את קו ההגנה שלו באמצעות פרקליטיו למקרה שיחזור לארץ לצרכי חקירה.