האסירה המפורסמת ביותר בכלא הנשים "נווה תרצה", ציפי רפאלי, סיימה לאחרונה את ימי הבידוד שנדרשה לבצע בכלא, זאת לאחר שנכנסה לעונש מאסר בפועל ל-16 חודשים, כשהורשעה בשורה של עבירות מס.

רפאלי, כפי שנחשף ב-mako בסוף השבוע האחרון, הועברה לאחרונה לתא בכלא יחד עם שתי אסירות נוספות שהורשעו בעבירות תעבורה, מעיין קריף וחגית עמר. ציפי שוחחה עם מקורביה והרגיעה אותם כשסיפרה על התאקלמותה בכלא. "האסירות מכינות את האוכל, האסירות מתייחסות אליה בסדר גמור", מספרים מקורבים על השיחות עם ציפי. "היא לא מפחדת מאף אסירה. היא גם רוצה לתרום בתחום הטיפולי-שיקומי או בכל מה שקשור לחינוך. ציפי רוצה לתת ולתרום מניסיון חייה ולסייע לאסירות בכלא".

ציפי רפאלי (צילום: פול סגל)
קוראת ספרי מתח ומתעדכנת באקטואליה מהכלא. ציפי רפאלי | צילום: פול סגל

רפאלי, כך נודע לנו, נוהגת לקרוא ספרי מתח ובילוש, לצפות בתכניות אקטואליה במהלך היום וגם בריאליטי. "ציפי אוהבת בעיקר לצפות בתכניות אקטואליה ומהדורות חדשות", מוסיף מקורב לרפאלי. "היא לא להוטה לדעת מה קורה בחוץ ומשתדלת לשוחח עם בני משפחתה וחברים, להתעדכן על הילדים והנכדים. הריחוק מבני המשפחה קשה לה מאוד. היא מתגעגעת מאוד לנכדים לילדים ולבעלה. הם חסרים לה מאוד".

באחד מהימים רפאלי אף רכשה בקנטינה בכלא שלל חטיפי אנרגיה, קפה, משקאות קלים מכל הסוגים, שמפו, מרכך ומוצרי קוסמטיקה ביותר מ-700 ש"ח. "היא מאוד מרוצה מכך שהנהלת הכלא מקפידה על ניקיון והיגיינה. הכלא נקי מאוד. הכול נקי וזה חשוב", הסבירה מקורבת נוספת.

בשבוע הבא, לאחר שחלק מהסגל המקצועי של שב"ס יחזור מחופשת חול המועד, הם יפגשו עם רפאלי והיא תשובץ לעבודה בכלא. ככל הנראה, רפאלי תתנדב בתחום הטיפולי-שיקומי או במערך החינוך, כפי שהיא רוצה. במהלך השבועות הקרובים היא גם תשתתף בסדנאות טיפוליות לעברייני מרמה והונאה.

גורמים בשב"ס מציינים כי רפאלי התאקלמה יחסית מהר כלא ובקרוב תשתלב בעבודה המתאימה לה. הדבר יקבע בשיתוף גורמי המקצוע הטיפוליים והשיקומיים בכלא. "אין לה בקשות מיוחדות. היא התרגלה לתנאים בכלא ומתאקלמת יחסית מהר", סיכמו אותם גורמים.

 

ציפי רפאלי (צילום: עופר חן)
"היא מתאקלמת יחסית מהר". רפאלי | צילום: עופר חן