יותר משנה פרסיליה קשתי שוהה בבית הכלא לנשים "נווה תרצה". סיפורה של קשתי, בת הדוד של טום קשתי, פורסם אצלנו כאן לראשונה ב-mako כשנודע כי היא נידונה ל-24 חודשי מאסר בגין הפקרתו והריגתו של הולך הרגל דוד מזרחי ז"ל (82) ותוך כדי שהיא מרצה את עונשה - חשבון האינסטגרם שלה מתופעל כרגיל ועוקביה בטוחים שהיא בחופשה ארוכה בחו"ל.

קשתי קיבלה בשורה מפתיעה הבוקר (ד') והשתחררה מוקדם מן הצפוי. שחרורה מגיע כחלק משחרור מנהלי של שירות בתי הסוהר, שבא מתוקף החוק וכתוצאה של עודף אסירים בבתי הכלא. בימים אלה יש עומס בכמות האסירים, שכבר עברה את מכסת ה-14,000. מחוץ לכלא חיכתה לה לימוזינה מפוארת שבני משפחתה ארגנו לה, דבר שגרם לרבים להרים גבה.

לפני כחודשיים החליטה ועדת השחרורים לקצר את עונשה של פרסיליה ולאשר לה שחרור מוקדם בחודש ינואר 2021. הפרקליטות אינה הביעה התנגדות לשחרורה של קשתי בגלל ההליך הטיפולי והשיקומי שעברה. פרקליטיה של קשתי ביקשו מבית המשפט לקצר את עונשה לאור התנהגותה הטובה בכלא והשתתפותה בסדנאות וטיפולים רבים במסגרת קבוצות של עברייני תנועה - וקיבלו את הקיצור המיוחל.

פרסיליה קשתי השתחררה. נובמבר 2020 (צילום: מתוך instagram)
לימוזינה חיכתה לה מחוץ לכלא. קשתי רגע אחרי השחרור | צילום: מתוך instagram

בתו של מזרחי בן ה-82 שנהרג בתאונה, נעמי קניון, הביעה אז את עצבותה מההחלטה של ועדת הפרקליטות לתת לפרסיליה קיצור מאסר, בעיקר בשל העובדה שבעיניה פרסיליה לא הביעה חרטה על המעשה והמשיכה לתפעל חשבון אינסטגרם. "אחר כך מתפלאים למה אין הרתעה ולמה נהגים משתוללים על הכביש", אמרה אז קניון בתגובה לקיצור המאסר. אין פה צדק. בטח עוד כמה שעות היא תעלה סטורי לאינסטגרם ותמשיך בחייה ואנחנו נישא את הצער והכאב שלנו על מות אבינו עד סוף ימינו".

בשיחה שהתקיימה עם קניון הבוקר (ד') ובה נודע לה כי פרסיליה תשתחרר מוקדם מהצפוי ובעוד מספר שעות היא תצא לביתה, היא אמרה בתגובה: "אני שומעת את זה עכשיו לראשונה מכם, אף אחד לא עדכן אותי בעניין. בכל מקרה, שום דבר כבר לא יחזיר את אבא שלי".

פרסיליה קשתי (צילום: אלון חן, פרטי)
משתחררת מוקדם מהצפוי. פרסיליה וטום קשתי | צילום: אלון חן, פרטי