מאז שהחלה להיאבק במחלת הסרטן, מירית הררי ז"ל הפכה לדמות שהשפיעה על רבים. היא שיתפה לא מעט בתהליך שהיא עוברת, בקשיים ובדברים החיוביים והצליחה לגעת ברבים בזכות סיפורה האישי והנוגע. לאורך כל תקופת המחלה, ילדיה של מירית ובעלה, השדרן דידי הררי, ליוו אותה ותמכו בה ללא הרף.

בחודש שעבר הלכה מירית לעולמה. "היא הייתה מישהי כל כך נוכחת ונמצאת. לא מספיד אותך אהובתי. אני מנצל את המילים להגיד תודה על החיים הנפלאים שהענקת. שלוש בנות מושלמות. תודה על החוכמה שכיוונה אותי כשהייתי מבולבל. שומע את הקול שלך באוזניים. שומע את הצחוק שלך. צריך להגיד את האמת - את השמש", אמר דידי ביום הלוויה כשהספיד אותה.

מירית ודידי הררי והילדים (צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של מירית הררי)
מירית ז"ל עם בני משפחתה | צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של מירית הררי

רק אתמול (ג') פורסם מטעם בית החולים "איכילוב" סרטון שמירית צילמה מראש וביקשה שיפורסם רק לאחר מותה. "אם אתם רואים את הוידאו הזה - כנראה שהפור נפל, כי הוידאו הזה נועד ליום שאחרי. תודה ענקית לאהבה שכולם הרעיפו עליי, על התפילות ועל החיזוקים. זה לא מובן מאליו בכלל.  עברתי דברים לא פשוטים, קשים. אבל בשנה הזו קיבלתי את ההזדמנות להוציא את הטוב שבי, קיבלתי משמעות. לא ידעתי לכמה זמן... אבל המשמעות שקיבלתי בשנה הזו, לא זכיתי לה ב-51 שנים שקדמו לה", אמרה מירית.

היום (ד') חזר דידי הררי לשדר ברדיו 103FM. בתחילת התכנית אמר דידי כי התכנית כולה - מוקדשת לאשתו מירית. "בכל 30 שנותיי ברדיו, לא זכור לי שבמשך חודש ושבוע לא הייתי בשידור. תמיד חזרתי לרדיו כמה שיותר מהר, אבל הפעם, אחרי שנתיים קשות, מלאות, מעצימות וכואבות, שבסופן מיריתי שלי הלכה לעולם טוב יותר, הרגשתי שאני חייב זמן לעצמי. להתאבל, להיזכר, לחשוב, ולהיות עם המשפחה שלי, שביחד ננסה לאחות את השברים".

"אני רוצה לומר תודה. אין לי מילים לתאר את החום, האהבה, האמפתיה והניחומים שקיבלנו מכם. אלפי הודעות ופוסטים מתלמידים שעשו עבודות, מחיילים וחיילות, מדתיים וחילוניים, מימנים ושמאלנים, מאנשי פוליטיקה ואנשי היומיום, מבעלי משפחות ואנשים בודדים, מילדים, מבוגרים ושכנים, מאנשים שנמצאים בארץ ואנשים מחו"ל, כל האנשים האלה יחד כתבו אלינו, פרסמו ממים מדבריה של מירית, וזה נורא עזר לנו".

"היום באתי לרדיו עם רעד קל והתרגשות שמזמן לא הייתה לי, לכן ביקשתי מהבנות שלי, מאיה אבישג נועה לבוא איתי כדי לתמוך, לדבר לשתף, אבל בעיקר לתמוך וליהות פה איתי, שאראה את העיניים שלהן איתי, ואקבל את התחושה הטובה ביותר, כי היום התכנית כולה - תהיה על מירית".

View this post on Instagram

A post shared by Mirit Harari (@mirit_harari) on

"התכנית תהיה מורכבת משירים שמירית מאוד אהבה, כל אחד מהם הוא חלק מחייה, כל אחד מהם ליווה אותה בזמן כזה או אחר במהלך מסע החיים שלה, ובדרך כלל היה סיפור צמוד לשיר כזה או אחר. גם את הסיפורים האלה אנחנו נביא".

"מיריתי שלי הפכה לדמות ציבורית בזכותה, לא בזכות היותה אשתי, אלא בזכות העוצמות שלה, בזכות האור שלה, ובזכות הכוח שהיא העניקה לכל כך הרבה אנשים. אנחנו נעשה היום מסע משותף בין השירים, בין השנים, בין החוויות שהיו לה, ולי, ולבנות שלנו, בשנותינו יחד".