עמית פרקש (צילום: Facebook)
תום פרקש ז"ל ועמית פרקש | צילום: Facebook

את השחקנית והזמרת עמית פרקש יצא לכולנו להכיר בנסיבות מצערות, כשזו התפרסמה לראשונה בשנת 2006 אחרי שהקליטה עבור אחיה שנהרג במלחמת לבנון השניה, את השיר "מיליון כוכבים" שזכה להצלחה מסחררת ומדי שנה ביום הזיכרון לחללי צה"ל, נוהגת פרקש לכתוב ברשתות החברתיות הקדשות לזכר אחיה, סרן תם פרקש ז"ל.

ההפגנות נגד בינימין נתניהו עלו לכותרות כבר לפני חודשים ארוכים, כשבכל שבוע מפגינים נוהגים להתאגד מול מעון ראש הממשלה ברחוב בלפור שבירושלים, או לחילופין מול ביתו הפרטי בקיסריה ולהפגין נגד שיסוי, אלימות ושחיתות. משפחת פרקש השכולה מתגוררת גם היא בקיסריה, בסמוך לבית משפחת נתניהו, ועלתה גם היא למוקד כש"זכתה" לביקור תומכיו של רוה"מ אמש (ג').

על פי תומכיו הפעילים והפנאטים של ראש הממשלה, משפחת פרקש, דורון וענת פרקש, נהגה לארח על גג ביתה את מפגיני "הדגלים השחורים" (אלו המפגינים נגד נתניהו) כמדי שבת בשעות ההפגנה ובהודעה ששלחה פעילת הליכוד אורלי לב בקבוצת אוהדיו, קראה להם להפגין נגד המשפחה מחוץ לביתם הפרטי: "חייבים לתת להם שם בראש, המשפחה הזאת מארחת את הדגלים השחורים כל שבוע ועושה טרור מול הבית של משפחת נתניהו".

ואכן כך קרה, אתמול הגיעו כ-15 מתומכי נתניהו, מצוידים במגפונים ודגלים ומחו נגד ההורים השכולים שהעזו להביע עמדה פוליטית. על פי דיווחים, אחת מהמפגינות קראה לעברם: "זה שאיבדתם בן לא מקנה לכם זכות" והמשיכה בקריאות: "אנחנו נהיה פה כל עוד תארחו את האנרכיסטים על הגג של הבית שלכם, לא ניתן לכם את חופש הביטוי שהתרגלתם אליו".

הבוקר השחקנית החליטה שהגיעו מים עד נפש והתייצבה לצד משפחתה. בפוסט שפרסמה בעמוד האינסטגרם שלה כתבה: "מה שאנחנו עברנו בעקבות המוות של תם זה תהום אחת גדולה שלעולם תיהיה חלק מאיתנו.  התעוררתי הבוקר בחרדה למדינה. איך הגענו למצב שהמוות של אחי הופך למאבק בין צדדים? מותר לא להסכים, לגיטימי להתווכח, זה בסדר להיות תומך נתניהו וזה גם בסדר לתמוך באדם אחר ובדרכו".

"מותר להיות שכנים שחלוקים אחד על השני ועדין לחיות בשכנות. אחד אוהב מנהיג אחד והשני מאמין במנהיג אחר או ממשלה אחרת. הגידופים וההשמצות האישיות שהורי חטפו הלילה, הם בעיני שפל המין האנושי וקו אדום מסוכן שנחצה. אולי בפוליטיקה אני לא מבינה גדולה, אבל זה גם לא הדבר הכי חשוב כרגע. חשוב להיות אדם טוב, לכבד את האחר, לדעת לשים גבולות לעצמך. עצוב לי הבוקר בעיקר על החברה שנהיינו".

View this post on Instagram

A post shared by Amit Farkas Yonas (@amitfar)

"על הקלות שבה אנו מדברים על נושאים כה כואבים בצורה כל כך הגיונית וקלילה. התקלקלנו, התכערנו, בואו נהיה אנשים טובים יותר, זה חשוב יותר ממי הוא ראש ההמשלה. אני בהריון בחודש שמיני והאמת מתביישת, כאובה ויותר מתמיד מתגעגעת לתם ולשיח שהיה פה כשהוא עוד היה בחיים, גם הוא כנראה היה מתבייש".

גם ראש הממשלה החליפי, יו"ר כחול לבן בני גנץ, הגיב להפגנות האלימות שחוותה משפחת פרקש ופרסם ציוץ בטוויטר: "שוחחתי הבוקר עם דורון פרקש, אביו של תם פרקש ז"ל שנפל במלחמת לבנון השניה, וביקשתי לחזק את ידו ואת ידי אשתו, ענת, אחרי שמפגינים קרו לעברם קריאות גנאי מזעזעות רק משום שאירחו מפגינים נגד ראש הממשלה".