למרות שמדינת ישראל היא המובילה העולמית בחיסונים לנגיף הקורונה, ההגבלות שחלות על אזרחי המדינה עדיין נוקשות וקפדניות, ואלפי חולים חדשים נרשמים מידי יום. בזמן שעסקים רבים נותרים סגורים, עולמות התרבות והפנאי מושבתים ורבים מתסגרים בבתיהם – אייל גולן ודניאל גרינברג הרימו אתמול מסיבה ביתית לכבוד הוולנטיינז עם לא פחות מ-30 משתתפים.

המסיבה כולה תועדה היטב בסטוריז של עשרות המשתתפים, ובניהם אחותה של דניאל, קארין ובן זוגה ניר, החברים הקרובים חיים ושגית רביבו, ספיר נרקיס, אשתו של ליאור נרקיס, מור חממי, ירדן גוזלן, משה פרץ ורבים נוספים.

המסיבה של אייל ודניאל (צילום: instagram)
הפרו הנחיות. אייל ודניאל במסיבה בביתם | צילום: instagram

למסיבה הגיע שף פרטי שהרים ארוחה לכל המשתתפים, במקום הייתה עמדת קוקטיילים מפנקת ואפילו הוצבה מערכת הגברה ואוזניות ששימשו לאחר מכן למסיבת הריקודים. מעבר לזה שהכל נראה כמו מסיבה מהימים שלפני הקורונה, המשתתפים כולם הגיעו ללא מסכות, הצטלמו, התחבקו ושהו יחד בחלל סגור. מטעמו של אייל, כך מבהירים בשיחה עם mako סלבס, האירוע התקיים אך ורק למי שחוסן או כבר חלה בעבר בקורונה.

למרות הטענה מצד אנשיו של גולן, נבהיר כי לפי הנחיות משרד הבריאות, אין אפשרות בימים אלה להתקהלות מעל 5 אנשים במקום סגור ולמעלה מ-10 אנשים במקום פתוח, גם אם הם עברו את החיסון השני או חלו בעבר. הקלות והנחות למתחסנים ולמחלימים עדיין לא גובשו.

אייל גולן ודניאל גרינברג (צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של אייל גולן)
אייל גולן ודניאל גרינברג, אוקטובר 2019 | צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של אייל גולן

המסיבה המתועדת עוררה סערה לא קטנה ברשתות, וגולשים רבים הופתעו לראות את ההתקהלות המשמעותית שהתארגנה בביתו של גולן, בזמן שבשיחות בממשלה דנים על אפשרות של סגר נוסף בחג הפורים.

מליאם הפקות נמסר בתגובה: "אייל גולן פעל ופועל בדיוק על פי ההנחיות. כל מי שהיה בבית גולן חוסן פעמיים, או שחלה בעבר בקורונה".