פרקליטות מחוז מרכז הגישה הבוקר (ה') כתב אישום חמור לבית המשפט המחוזי מרכז-לוד נגד יוצא "האח הגדול', צבי פורטל, בגין שוד בנסיבות מחמירות. אם יורשע במשפט הוא צפוי לרצות עונש מאסר של עד שבע שנים. כזכור, פורטל (44) הגיע לפני כשלושה שבועות לסניף בנק הדואר בראשון לציון ובאיומי אקדח שדד מהפקידה סכום של 6,000 שקלים.

פורטל, שעובד למחייתו בחברת הסעות, הגיע עם מכוניתו ליד סניף הדואר ללא טלפון סלולרי כדי להימנע מאיכון המכשיר על ידי המשטרה. הוא לא לקח בחשבון שמצלמות האבטחה של המקום מתעדות הכל. הוא חבש כובע שחור לראשו ומסכת קורונה לפניו, החזיק בכיסו אקדח צעצוע, לקח את הכסף ונסע לבית חברתו. על פי החשד בכסף ששדד כיסה חובות שצבר באחרונה.

שוטרי מחלק הפשיעה החמורה בתחנת משטרת ראשון לציון שהופקדו על החקירה לקחו את מצלמות האבטחה שתיעדו את מספר המכונית שבה נהג פורטל והגיעו לבית חברתו ברמת גן בתוך זמן קצר. בבית החוקרים מצאו את הבגדים השחורים שלבש פורטל ביום השוד. "בחיפוש בבית חברתו לא מצאנו שום אקדח", אומר גורם במשטרה המעורה בפרטים, "ברור לנו שמדובר באקדח צעצוע ולהערכתנו הוא פשוט זרק אותו לפח.

פורטל נעצר על ידי החוקרים, הכחיש את החשדות נגדו וטען שכלל לא היה במקום, אך הראיות נגדו בתיק מוצקות מאוד. החוקרים חושדים כי פורטל היה אחראי לביצוע שלושה מעשי שוד זהים שהתרחשו בסניפי בנק דואר בתל אביב. עם זאת, הפרקליטות החליטה שאין לחוקרים את ראיית הזהב שתוביל להפללתו בשלושת מעשי השוד שבהם נשדדו עשרות אלפי שקלים ותגיש כתב אישום רק על השוד בראשון לציון.

"כבר מההתחלה היה ברור לנו שמדובר בשודד שלומיאלי ולא בעבריין מקצועי", מוסיף גורם במשטרה, "שודד מקצועי לא היה מגיע לסניף בנק עם מכונית כשמצלמות אבטחה מתעדות את המספר שלה ואת יציאתו וכניסתו אליה. הוא עשה את כל הטעויות האפשרויות שהובילו למעצרו. זה היה שוד ללא כל מחשבה אלא מתוך לחץ להשיג כסף מיידי".