"החיידק לא עשה את העבודה, אולי בפעם הבאה", "חבל שלא מתת בלידה", "שתצטרף לאמא שלה, האפס הזו". אלו רק חלק מהתגובות שמאמנת הכושר המפורסמת, שר פיטנס, קיבלה על סרטון שצילמה והיה אמור לקדם את רשת מכוני הכושר שלה. בינתיים היא כבר הספיקה למחוק אותו כלא היה, אבל ברשתות הרוחות עדיין סוערות.

הזוכה שלנו באירוויזיון, הזמרת והיוצרת נטע ברזילי, שמזוהה עם המאבק בדימוי גוף שלילי אך לא נוטה להיכנס לסכסוכים שלא לה, לא הצליחה להתאפק: בתגובה על האייטם שעלה באינסטגרם של mako סלבס החליטה ברזילי להגיב ותייגה את שר.

"אם הייתי רואה את זה בגיל 16, זה לא היה מעודד אותי לבוא להתאמן אצלך, אבל זה כן היה גורם לי לרצות קצת למות. ובטח שלא לצאת מהבית. כושר זה אכן בריאות. וגם הומור זה בריא. את מכולן אמורה ליצור מרחב בטוח עבור המתאמנות שלך, ולא להתעסק בבודי שיימינג. זה עסק רציני. וממש לא מצחיק. אל תעבירי להם את הקונפליקטים שלך. עזרי לנו ולעצמך להחלים, לאהוב את הגוף, גם אם עלינו שני קילו בסגר".

View this post on Instagram

A post shared by mako סלבס (@makocelebs)

בשיחה עם mako סלבס, ביקשנו משר להגיב לדבריה של ברזילי וכך היא ענתה: "נטע היקרה, אני חושבת שההפך הוא הנכון והקונפליקט שעולה מהאמירה של 'בואו לא נדבר על השמנה כי זו שמנופוביה', חמור שבעתיים מפרשנות אישית לסרטון הומוריסטי סאטירי".

"מתרחשת כאן בעיה רצינית של השמנת יתר בזמן הסגר ומומחים רבים ברחבי העולם מתריעים בפני נזקים בלתי הפיכים שייגרמו לאוכלוסיה עד תום מגיפת הקורונה, כולל מחקרים רבים שעלו בנושא ויש צורך לעורר מודעות לכך. מצוקת הזמנים זועקת לשמיים וכאישה המייצגת כושר ובריאות, חובה לדבר על הנושא, גם אם הוא כאוב".

"לא כל דיון על עלייה במשקל הוא 'שמנופוביה'. אני מאמינה שאנחנו הרבה מעבר למספר או למידה כלשהי והמשקל לא מגדיר אותנו וזו הדרך אותה אני מעבירה בגאווה כבר שנים רבות. מתאמנות אצלנו מגוון רחב של נשים בכל הגילאים ובכל המידות ואנחנו אוהבות כל אישה באשר היא אישה ומלמדות אותה לאהוב את עצמה, בראש ובראשונה בכל מצב".

שר פיטנס: "כתבתי צוואה לבעלי" (צילום: מתוך "חשיפה", קשת 12)
"נטע יקרה, המשיכי להיות מדהימה" | צילום: מתוך "חשיפה", קשת 12

"אותה נערה שאת מתארת כאן חייבת לדעת על הבעיה ולקבל כלים להתמודד איתה", המשיכה שר. "יתכן מאוד שאם היא לא תקבל ולא תדבר על זה, היא תרגיש בדיוק את הרגשות שאת מתארת כאן ואז הרי שנכשלנו כשלון גדול. ההדחקה מסוכנת והתעלמות מבעיה מסוכנת עוד יותר ובתור אחת שמהווה מודל לחיקוי לנערות, גם לך יש אחריות רבה להעביר את המסר שמותר לדבר על נושא העלייה במשקל, גם אם זו סאטירה ושצריך לאהוב את עצמך בכל מצב". 

"צריך גם לעודד את המודעות לנושא ההשמנה בתקופות אלו במיוחד", היא סיכמה, "בכדי שאף אישה או נערה לא תרגיש את התחושות שאת מתארת לעולם. נטע יקרה, המשיכי להיות מדהימה כמו שאת, אוהבת ומחבקת אותך חזק חזק. שלך, שר".