בזמן שמדינת ישראל כולה אבלה בשל אסון מירון, בו נמחצו למוות 45 בני אדם, יש גם לא מעט אנשים שמעבירים ביקורת על המחדל באירוע הקשה ומחפשים אשמים.

ליהיא גרינר העלתה היום (שישי) סדרת סטוריז, בהם הביעה את דעתה על האסון הכבד, והפנתה אצבע מאשימה אל החרדים בסדרת סטוריז. "פסיכים, מה קרה? התפללתם יפה מאוד, וואו, תראו מה עשיתם", אמרה גרינר באחד מהסטוריז והמשיכה: "דרכתם על אנשים, דרכתם עליהם. כל הגברים החרדים האלו, מה זה? לא ראיתי חיות כאלה".

"סורי, אני מאוד עצבנית. כולם בוכים ואני עצבנית, לקחתי את זה למקום אחר. זה פאקינג דוחה, מגעילים. ביום אחר, לא חייב ככה כמו סרדינים כולם, תראו מה עשיתם. רצחתם אנשים, דרכתם על אנשים. מה זה? זה פסיכי, זה חולני".

"שמעתי שעושים איזה אבל עולמי ביום ראשון, על טמטום, על טמטום אשכרה. זה פאקינג טעות", אמרה גרינר בסטורי אחר והוסיפה: "אנשים עלו על אנשים. מלא חשבו וידעו שזה יקרה וזה קרה. אז איפה האבטחה? איפה האנשים?".

הדברים של גרינר עוררו סערה, מה שהוביל אותה למחוק את סדרת הסטוריז ואף לפרסם הבהרה והתנצלות. "חייבת להסביר מה קורה אצלי בשעות האחרונות, קיבלתי מבול של טלפונים והודעות. דיברתי ממקום של כאב וצער, איפה האחריות? אנחנו בסיומו של משבר הקורונה סוף סוף ולפתע מגיע האסון הזה! למה להידחס יחד עם עוד מספר אלפים במקום כזה צפוף? משהו חשב על האפשרות להדבקה המונית? איפה הסבלנות והסולידריות? צעירים וילדים שדחוסים בלי אפשרות להימלט".

"אני מבינה שלא הבעתי את עצמי מספיק בשביל להעביר את המסר, יכול להיות שזה לא הזמן ועל כך אני מתנצלת. הייתי בסערת רגשות על אובדן חיים של אנשים, ילדים וקרובי משפחה. זה לא נתפס ואני לא מצליחה להבין איך האסון הזה קרה! ליבי עם המשפחות השכולות".