כפי שסיפרנו לכם לראשונה מוקדם יותר הבוקר (א'), בית המשפט אישר כי ציפי רפאלי תחל לרצות את עונשה בכלא "נווה תרצה" מיד לאחר ראש השנה. בדיון שהתקיים בשעות הצהריים, בית משפט השלום את גזר דינה ל-16 חודשי מאסר בפועל ול-mako נודע כי רפאלי היא זו שביקשה להתחיל לרצות את עונשה כבר בשבוע הבא.

"היא יכלה לבקש מבית המשפט דחייה כמו כל נאשם שהורשע ולרצות את עונשה לאחר החגים בחיק המשפחה, אבל בגדול נמאס לה לשבת בבית ולטפס על הקירות", אומר מקורב לרפאלי בשיחה עם mako, "היא רוצה לסיים את זה כבר ושזה יהיה מאחוריה, היא עברה תקופה קשה ושילמה מחיר כבד מאד מאז התפוצצה הפרשה".

רפאלי (65) ובתה בר הורשעו בהעלמות מס של 34 מיליון שקלים. על פי הסדר הטיעון יוטל קנס כספי על כל אחת מהן בסכום של 2.5 מיליון שקל בנוסף לשמונה מיליון שקל שכבר שולמו לקופת המדינה. כמו כן, בר תרצה תשעה חודשי מאסר בעבודות שירות.

משפחת רפאלי בבית המשפט (צילום: יריב כץ, החדשות12)
משפחת רפאלי בבית המשפט | צילום: יריב כץ, החדשות12

רפאלי תשהה ב-14 הימים הראשונים של מאסרה ב"אגף סינון". "לא מדובר בבידוד מבחינת תנאי ענישה, אלא הפרדה משאר אוכלוסיית הכלואים שאנחנו יודעים שאינם חיוביים לנגיף הקורונה", מסביר גורם בשירות בתי הסוהר.

"ציפי מוכנה לכניסה לכלא, סייענו לה מאוד", מוסיף המקורב, "היא יודעת לקראת מה היא הולכת, עשינו לה הכנה, לא יהיה לה קל לשהות בכלא עם רוצחות ואסירות מסוכנות אבל היא מבחינתה רוצה לסיים את זה והיא תתאקלם במהירות רבה. היא קיבלה המון טיפים מחברות קרובות".

על פי נהלי שב"ס רפאלי תצא לחופשה ראשונה של 72 שעות לאחר שתרצה רבע מעונשה ותוכל להגיש בקשה לקיצור העונש בעוד כחצי שנה. אחת לשבועיים יוכל רק בן משפחה אחד לבקר אותה וזאת לאור מגבלות נגיף הקורונה.

כידוע, רפאלי סובלת מבעיה בלב בגינה אושפזה בחודש יוני האחרון, וייתכן שכמה חודשים לאחר שתחל לרצות את עונשה היא תגיש בקשת חנינה לנשיא המדינה מטעמי בריאות. "כרגע זה ממש לא על הפרק אבל בקשת חנינה תישקל בהמשך".