אחרי תקופה ארוכה של דיונים, חילופי האשמות וגם רגיעה, מאיה בוסקילה ועוזי אזולאי התגרשו כדת וכדין, כשגירושיהם נכנסו לתוקף ביום חמישי האחרון. בין הצדדים, כאמור, היו מספר דיונים בבית הדין הרבני בתל אביב. לפני כחודש הגיעו מאיה ועוזי בעזרת עורכי דינם להסכמה, ברוח טובה, שאזולאי ייתן גט לבוסקילה. 

כזכור, מאיה ועוזי התחתנו בספטמבר 2019, אחרי שהיו למעלה משנה יחדיו. עוזי התגורר עם מאיה ובנה מנישואיה הקודמים, לני, אך מערכת היחסים בין השניים הגיעה לסיומה לפני מספר חודשים והם פנו להליך גירושים. למרות לא מעט דרמות שהיו בין השניים, הפרידה נעשתה ברוח טובה.

בפוסט שכתבה בוסקילה בחשבון האינסטגרם שלה, היא התייחסה לקושי שהיא חווה כאישה גרושה בפעם השניה בחייה. "כולנו באים בתלונות על התנהלות בית הדין הרבני, אבל לא צלחנו להבין שהשינוי צריך לבוא מתוכנו, כחברה ישראלית שמבינה שכל הפרימיטיביות הזאת לא יכולה להיות יותר ואם הרבנות לא עושה שינוי, אז אנחנו צריכים להתחיל במקום הכי בסיסי", ציינה בוסקילה. "יש לקסיקון מושגים שאין לי מושג איך הסכמנו לו מלכתחילה ובטח איך אנחנו נותנים לו יד ב 2021".

מאיה בוסקילה ועוזי אזולאי (צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של עוזי אזולאי)
"אני רווקה, לא גרושה". מאיה בוסקילה ועוזי אזולאי | צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של עוזי אזולאי


"מילים כמו גרושה, בעל, עגונה... למה זה עדיין מושרש בפה שלנו?", הוסיפה בוסקילה, "אם נפרדתי מבן זוגי ולא משנה מאיזו סיבה, למה אני אמורה לקבל אות קלון על המצח? מי גירש אותי ולאן? אף אחד לא גירש אותי אני לא בבעלות אף אדם! אני רווקה! איפה עגנתי ולמה הוא 'בעלי'?מישהו בעל אותך? לא ולא! נפרדת מבן זוגך, תתחילי להגיד שאת רווקה, לא מגיע לך שום אות קלון".


"אין לך בעל, היה לך איש! את לא בבעלות אף אחד", סיכמה בוסקילה את דבריה. "ברגע שנתחיל להכחיד את עולם המושגים המשפיל הזה, דברים ישתנו גם ברבנות וגם בכלל. ואני מדברת גם על גברים. אף אחד לא גירש אותך. אתה נפרדת מהאישה שלך ואתה רווק. בואו נתחיל לעשות שינוי אמיתי! אז כן, אני רווקה... לא 'גרושה' ואני בבעלות עצמי. נפרדתי מבן זוגי כי שנינו רצינו בזה. שנינו מאושרים מבלי להשתמש במילים או משפטים שאין להם מקום בעולם מתוקן".

עורכות הדין חן מאירי ועינת שמואלי-גבאי, שייצגו את אזולאי בתיק הגירושים, מסרו בתגובה: "אנחנו לא מתייחסים לענייני הלקוחות שלנו. מאחלים בהצלחה לשני הצדדים בהמשך חייהם".