אנחנו עוקבים מקרוב אחרי כל הכוכבים הכי אהובים בביצה, שלעיתים קרובות מעוררים סערות לא קטנות ברשת ומצליחים להכעיס את הגולשים. יחצן הסלבס נתנאל מויאל, שמייצג כמה מהשמות הכי גדולים בתעשייה, חשף בפוסט ארוך ומופרט כי מיוצג שלו - ניסה לשים קץ לחייו.

מויאל - שמייצג מהשמות הגדולים ביותר בתעשיית הבידור - חשף את הטרגדיה בפוסט ארוך שפרסם בעמוד האינסטגרם שלו. "מכירים את זה שאתם מבינים באמת משהו רק כשזה קורה לכם או למישהו קרוב אליכם? אז אני אתחיל מהסוף: לפני מספר שבועות מיוצג שלי ניסה להתאבד. זה נגמר בשלום", הוא כתב. "אני לא אכנס לכל הפרטים ואכבד את הפרטיות של האדם. כמובן שקיבלתי אישור לכתוב את זה, אבל זה קרה בגלל רצף של דברים נפשיים שהעיקר בהם הוא התמודדות עם בריונות ברשת".

נתנאל מויאל (צילום: מתוך האינסטגרם של נתנאל מויאל, instagram)
בימים שמחים יותר. היחצן נתנאל מויאל | צילום: מתוך האינסטגרם של נתנאל מויאל, instagram

היחצן המשיך וכתב על אותו מפורסם, ועל הקושי שעולה בתקופה האחרונה ברשתות. "יש נטייה לחשוב שסלבס חסינים להכל. יש להם כסף ותהילה והחיים שלהם נוצצים, לכן קל לירות עליהם. אפשר לכתוב הכי קיצוני, הכי פוגע, והכי אישי - ולשכוח שבסוף יש בן אדם שיש לו משפחה ונפש, שלרוב היא מאוד רגישה. אני מרגיש שבמיוחד לאחרונה זה רק הולך ומדרדר. רק מחפשים לצלוב בלי לחשוב פעמיים".

"מיותר לציין ששום דבר בעולם לא מצדיק מעשה כזה נוראי. אני לא נגד ביקורת, אבל לכל דבר יש צורה ודרך גם מבלי לרדת לפסים אישיים, פוגעניים ורעים. אני לא אשנה את העולם, אבל אתחיל לפעול נגד הבריונות הנוראית הזו. הלוואי שכל מי שקורא את זה יחשוב שוב בפעם הבאה אם הוא היה רוצה שיכתבו דבר כזה על ההורים שלו, על האחים שלו ועליו. ותזכרו - לא כך הנוצץ זהב".

בשיחתנו עם מויאל, הוא סיפר לנו מה הוביל את אותו כוכב למעשה הקיצוני. "זה משהו שהצטבר במשך שנים עד שהגיע לנקודת שיא", הוא סיפר. "הוא נעצר בעזרת משפחה שהייתה מספיק ערנית לכל המתרחש וכעת מלווה בטיפול של צוות מקצועי".

האם הוא מתכוון לפתוח את זה מתישהו ולצאת עם זה החוצה?
"כרגע הוא מתרכז בלהשתקם. אין לדעת אם בסוף יחליט לדבר על הכל, הזמן יגיד".

אובדנות היא תופעה הניתנת למניעה. במקרה שאדם בסביבתכם נמצא במשבר ועלול להיות אובדני, אל תהססו - דברו איתו, עודדו אותו לפנות לעזרה מקצועית והדגישו את חשיבות פנייה זו.
נסו לסייע לו לפנות לאנשי מקצוע בקהילה או לגורמי תמיכה ארציים: