אייל ברקוביץ' וחבר הכנסת לשעבר עיסאווי פריג' נפגשו הבוקר (ד') בבית משפט השלום בתל אביב ותוך כדי כתיבת שורות אלה הם מעידים בפני השופט במסגרת תביעת לשון הרע שהגיש פריג' נגד ברקוביץ', בעקבות דברים שנאמרו בתכניתו "אופירה וברקוביץ'" על חברי הכנסת הערבים.

כזכור, ברקוביץ' התבטא בחריפות נגד חברי הכנסת הערבים, ביקש מהם לא להגיע לתכנית וכינה אותם "סוסים טרויאנים". פריג' טען כי דבריו של אייל הם "דברי הסתה גזעניים" והגיש נגדו תביעת לשון הרע על סך 100 אלף שקלים.

במהלך הדיון טען ברקוביץ', המיוצג על ידי עו"ד מוטי ארד, כי "אני מופתע מהעובדה שהוא החליט לתבוע אותי, כי הזכרתי את השמות והבן אדם לא אוזכר, אני לא דיברתי עליו, לא הזכרתי את השם שלו פעם אחת. אני לא מקבל את התביעה הזאת, אם לא התייחסתי לבן אדם למה הוא תובע אותי?".

ברקוביץ' המשיך: "לא אמרתי עליו מעולם שהוא מחבל, לא היה דבר כזה. על מה הוא תובע? בשידור מעולם לא אמרתי לו שהוא מחבל. אמרתי לו סו טרויאני. אחריו היה ח"כ ערבי בשידור. זוהר בהלול, לא היה שום דבר, הוא יכול לצעוק גזען, אני הולך לקבוצות ערביות, גרתי בעכו עיר מעורבת. זה כדי לתפוס פרסום. ראיה לכך הם הזמינו עיתונאים ולצלמים כי הם רוצים את הפרסום".

בסיום עדותו אמר ברקוביץ': "אני מחליט מי מגיע לתכנית, אם לא הייתי רוצה הוא לא היה מגיע לתכנית. בשנה וחצי הזאת, אם אני לא טועה, היו הרבה ח"כ ערבים בתוכנית שלנו, כך שאני לא יודע על איזו גזענות הוא מדבר".

בעדותו של חבר הכנסת לשעבר, עיסוואי פריג' המיוצג ע"י עו"ד ערן לב, אמר היום בבית המשפט כי: "הגיע לי עד כאן, הגיעו מים עד נפש. הוא קרא לי מחבל וסוס טרויאני בתכנית שהופעתי, עם כל הקללות וניבולי הפה. אחרי שבועיים עשינו סולחה והמשכנו, אבל כשראיתי שהוא חוזר על אותם דברים כלפי ח"כ ערבים, התחלתי להרגיש את זה בפייסבוק שלי. מדובר בדמות מפורסמת. קיבלתי איומים בפייסבוק שלי והחלטתי להגיש תלונה במשטרה".

אייל ברקוביץ' בבית משפט, פברואר 2020
מלווה בעורך דינו. אייל ברקוביץ' הבוקר | צילום: צ'ינו פפראצי
אייל ברקוביץ' בבית משפט, פברואר 2020
מתכונן לדיון. חברת הכנסת לשעבר עיסאווי פריג' | צילום: צ'ינו פפראצי
אייל ברקוביץ' בבית משפט, פברואר 2020
"דברי הסתה וגזענות", פריג' הבוקר | צילום: צ'ינו פפראצי
אייל ברקוביץ' בבית משפט, פברואר 2020
קרא לחכ"ים הערבים לא להגיע לתכניותו. ברקו | צילום: צ'ינו פפראצי