לפני יומיים מיאל גולן גרינברג, בתם של דניאל גרינברג ואייל גולן, נולדה והיום (ב') המשפחה החדשה השתחררה מבית החולים "קפלן". אך הרשת גועשת סביב התמונה של גרינברג שעלתה בשבת לאינסטגרם, כמה רגעים אחרי הלידה. גרינברג צילמה עצמה נינוחה וזוהרת, וזו בדיוק הסיבה שהיא הצליחה לעורר תגובות ברשת, של נשים שחוו לידה והתרעמו שאישה אחרי לידה ממש לא נראית ככה.

"דניאל שנייה אחרי לידה: מאופרת, האודם במקום, השיער פזור ומסודר, לא עלתה קילו, אושר" כתבה אמא ב"מאמאצחיק", "אני אחרי לידה: פרצוף נפוח מפיטוצין, עיניים בולטות מלחיצות, קוקו ניקיונות, מבט כאוב של נדרסתי על ידי משאית ברוורס, +30 קילו. שתפו אותי איך נראיתן שנייה אחרי לידה כדי שלא ארגיש לבד". בתגובה לפוסט, מאות נשים העלו את התמונה שלהן אחרי לידה.

מנגד עמדה אילנית לוי, אשתו לשעבר של גולן ואם שני ילדיו הגדולים אלין וליאם, שראתה את הביקורת שקיבלה גרינברג ברשתות החברתיות ואת הדיון שעלה ב"חי בלילה", ובתגובה העלתה סטורי לעמוד האינסטגרם שלה וכתבה כך: "נשים, תהיו בעד נשים. כל אישה תעשה מה שעולה על רוחה - גם אם זה, רחמנא ליצלן, להיראות סבבה!".

אייל גולן דניאל גרינברג ומיאל (צילום: instagram)
השתחררו היום מבית החולים. אייל, דניאל ומיאל | צילום: instagram

גם דקלה בן דרור-מלקין העלתה סרטון ציני ובו אמרה: "כשינאי נולד הייתה לי לידה מאוד קשה, וכל מה שהצלחתי לחשוב עליו אחרי הלידה זה איך שכחתי לשים בתיק את כל האיפור שלי?". אליה הצטרפה ספיר מור בסרטון: "כולנו נשים אמתיות ולא כולנו נראות כמו דוגמניות מיליון דולר אחרי לידה".

בפאנל של חי בלילה, נדב בורנשטיין העלה דיון בנושא וחברות הפאנל ליטל שמש ורות אלבז דווקא העלו טענות מנוגדות אחת לשנייה: "אני חושבת שצריך לאפשר לכל אחת לחוות את הלידה ובכלל את החיים שלה כפי ראות עיניה", אמרה ליטל. "אם בא לה להיות מוזנחת, אם בא לה להיות מושקעת. לא משנה מה תעשי, יעירו לך. ובואו נזכור שגבר יכול לצאת מהבית בחולצה משוק טייבה וכפכפים ויגידו 'הוא ממש הלך על הלוק המסוקס היום', אבל על אישה תמיד יהיו הערות, אז פשוט תרדו ממנה, תנו לה להיות איך שבא לה. בא לה להיות מושקעת ולהרגיש טוב עם עצמה – תפאדל".

"אני חושבת שליטל טעתה במשהו אחד", אמרה רות. "אור הזרקורים תמיד נראה על האישה וגבר יכול לצאת מהבית והוא יראה איך שהוא רוצה וזה בסדר. הוא יכול להיות עם כרס ומכוער ולא יבקרו אותו על איך שהוא נראה. אישה - תמיד יבקרו אותה ותמיד יגידו לה איך היא נראית. כי מודל היופי תמיד מובנה אצלנו ותמיד מובנה גם אחרי לידה, ואני לא יודעת גם איך לא נמאס אחרי לידה להיות גם מאופרת ומתוקתקת. אלה כוחות מטורפים, אני לא יודעת איך היא עושה את זה".

אייל גולן, דניאל גרינברג (צילום: דודי חסון, אינסטגרם)
רגע לפני. אייל גולן ודניאל גרינברג | צילום: דודי חסון, אינסטגרם