פחות משבוע עבר מאז ש-45 בני אדם קיפחו את חייהם באסון הר מירון, ומאז הרוחות לא נרגעות. כוכבים רבים פורשים את משנתם על האירועים המזעזעים, ואופירה אסייג הגיעה הבוקר (ב') ל"חדשות הבוקר" עם ניב רסקין (קשת 12) ודיברה על התחושות.

"כל הזמן גילי אומר לי - 'תפסיקי לדבר על היום שאחרייך'", סיפרה אסייג באולפן וחשפה: "יש לי צוואה גם כלכלית וגם רפואית, עשיתי צוואה רפואית בגלל מה שקרה לאריאל שרון. כל הזמן אני אומרת לאמילי - אמילי, תקשיבי, אם חס וחלילה קורה לי משהו - מיד לנתק אותי, אני לא רוצה להישאר, לא רוצה להיות תלויה באף אחד. אני סומכת רק על אמילי שתעשה את זה".

"מה שכואב לי במדינה", המשיכה אופירה בדבריה, "זה שאני יודעת שאם אני לא אדאג לילדים שלי - לא יודעת מה יהיה איתם בצבא, לא יודעת מה יהיה איתם בעבודה. אם אני מתה, מי ידאג לילדים שלי? אני לא יודעת מה יהיה עם הילדים שלי ביום אחרי. איפה אני שמה את הילדים שלי, באיזו מדינה? מי ידאג להם? אם משהו יקרה להם בצבא? מי ידאג להם למקור פרנסה נורמלי? אם אין להם את אמא, אין להם אף אחד".

אופירה אסייג (צילום: האינסטגרם של אופירה אסייג)
אופירה אסייג | צילום: האינסטגרם של אופירה אסייג

"זאת המדינה שלנו וזה מה שכואב לי. אני אשלח את הילדים שלי למירון? בחיים לא. אני רוצה לומר לך יותר מזה, אני גם לא אשלח אותם למגרש כדורגל. לא מרשה לגילי לקחת אותם, ברור שלא".

בהמשך אסייג התייחסה גם לסולחה שעשתה עם הבסטי לשעבר, אייל גולן, שמצפה בימים אלו לבן נוסף. "עוד לא חזרנו להיות כמו פעם", אמרה, "אנחנו צריכים לשבת ולדבר. יש בינינו יותר מנמר, גן חיות שלם שצריך לטפל בו. כרגע כל אחד בענייניו".

אופירה אסייג בשבעה של אבא של אייל גולן. פברואר 2021 (צילום: פרטי)
"גן חיות שלם". אופירה אסייג ואייל גולן | צילום: פרטי