מאז שהעונה החדשה של "הכוכב הבא" עלתה לשידור, קשה לנו לעזוב את מסך הטלוויזיה. כמובן שהתגעגענו לכישרונות המרגשים, לנאמברים המעלפים ולשופטים שאנחנו כל כך אוהבים, אבל כמובן שהשארנו הרבה מקום בלב למנחים החביבים עלינו בטלוויזיה – אסי עזר ורותם סלע. כעת, בשיאה של העונה, רותם שיתפה בעמוד האינסטגרם שלה סוגייה חשובה שהעלתה בתה בת ה-9.

רותם צילמה מכתב שנכתב בכתב ידה של בתה הצעירה לבימאי התוכנית, יואב צפיר. "למר יואב צפיר שלום", נכתב. "יש לי דעה ואני חושבת שהרבה מאוד נשים חושבות כמוני. זה לא שוויוני שכמעט לכל תוכניות הטלוויזיה קוראים בלשון זכר – 'הכוכב הבא', 'האח הגדול'. אני רוצה להתייחס במיוחד לתוכנית שאמא שלי מנחה בה – הכוכב הבא. בי אישית זה מאוד פגע כי אני רוצה להיות זמרת, וכששמעתי את שם התוכנית בפעם הראשונה זה מאוד הוריד לי את הבטחון לספר לאנשים שאני רוצה להיות זמרת. יואב צפיר, אני פונה אליך. תשנה את השם של הכוכב הבא לכוכבת הבאה".

View this post on Instagram

A post shared by Rotem Sela (@rotemsela1)

רותם פרסמה את המכתב בעמוד האינסטגרם שלה, וכתבה: "כבר תקופה די ארוכה אני שמה לב שאן מתעסקת בנושא השיוויון. היא ערה לפרטים ולדברים שאני מדלגת עליהם. לא כי היא טועה, אלא לצערי כי לחלקם כבר התרגלתי. היום היא הגיעה עם המכתב הזה ושאלה – 'אמא, למה לתוכנית קוראים הכוכב הבא ולא הכוכבת הבאה? מודה שעצרתי רגע ושתקתי. למה באמת? אז הנה מכתב אחד קטן מילדה בת 9 שרוצה לשנות את העולם. צעד צעד אבל עם מלא אמונה וביטחון. אז מה אתה אומר יואב? בשנה הבאה הכוכבת הבאה"?.

המכתב של אן הגיע ליעד, כי יואב צפיר ענה לבתה של רותם תשובה מפורטת ומנומקת בעמוד האינסטגרם שלו. "אן האהובה, את פשוט צודקת. גם לי יש שלוש בנות, ולא מעט פעמים כשאני כותב לאמא שלך בתסריט -
'אז מי יהיה הכוכב הבא של ישראל' זה קצת מפריע לי, כי הרי אולי זאת תהיה כוכבת. השפה העברית הציבה לנו אתגר, כי באנגלית הרי rising star מתייחס לשני המינים. מירב מיכאלי התחילה מהלך שבו היא פונה תמיד במשפט לשני המינים. בהתחלה זה הרגיז אנשים, אני חושב שלאט לאט יותר אנשים מבינים שזה נכון וצודק. בקיצור אן, נראה לי שאת בדרך הנכונה, לא לקבל את המובן מאליו ותמיד לשאול שאלות. ועד שהשפה העברית תפתור את הבעיה, בואי נחשוב על הכוכב הבא ככוכב בשמיים, שכל אחד ואחת היו רוצים לזרוח כמוהו. בתמונה התוכנית עם היצוג הנשי הגבוה בפריים טיים".