בין אם בטלוויזיה, בעיתון או באינטרנט, סביר להניח ששמעתם לאחרונה על סיפורו המרגש של וסילי אנדרייב (25). עד לא מזמן וסילי היה דר רחוב. בסרטון שהופץ ברשת והפך ויראלי ע"י מור שעל, פרסומאית שמתעדת הומלסים ברשתות החברתיות במסגרת פרויקט אותו הקימה, היה כבר ברור שמדובר בכוכב. הסוכן עמרי יערי שמייצג את עדן פינס ויעל שלביה, ראה את החומרים, פגש את וסילי, שמע את סיפורו המרגש - ומיהר להחתים אותו.

וסילי, אם תהיתם, עובר הליך שיקום ואף הצטלם לקמפיין ראשון בחייו לאחרונה. חברת נדל"ן שנתקלה בסיפורו היוצא דופן אף החתימה אותו לקמפיין ובמסגרת העסקה נתנה לו דירה בתל אביב לשנה שלמה. לפרסום ולויראליות יש צד נוסף ומורכב יותר, כשבסוף השבוע האחרון וסילי נקלע לסיטואציה בעייתית. אם רק לפני מספר חודשים אנשים לא היו מזהים אותו זה כנראה היה נגמר אחרת, אך נוכחים במקום תיעדו את וסילי בעימות מול שוטרים.

וסילי אנדרייב (צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12)
מדר רחוב לדוגמן עולה. וסילי | צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12

"הכל היה די רגיל, אבל באיזשהו שלב ניגש שוטר לוסילי ולחבר שהיה איתו כדי לבקש שישימו מסכה ככל הנראה. תוך רגעים ספורים החלה דרמה באמצע הרחוב שנמשכה דקות ארוכות", מספר נוכח במקום. "רק אחרי הדרמה הזו הבנו שמדובר בדוגמן שפרץ לאחרונה. וחשוב להבין שהוא היה נראה במצוקה. אולי הוא זקוק לעזרה אמיתית, לא לפרסום".

"השוטר היה ממש מאופק וממש בסדר", סיפר נוכח אחר שהיה גם הוא במקום. "השוטר לא הפעיל אלימות ובשלב מסוים הוא פשוט הניח להם - כי הבין את הסיטואציה".

מסוכנות itm, המייצגת את וסילי, נמסר: "וסילי עובר תהליך וסיוע באמצעות פרויקט דיירי הרחוב של מור שעל, פחות מגניב לצלם אותו ככה. אפשר לפנות אלינו ולהיות חלק מתהליך השיקום שלו, אני מקווה שנצליח לעשות את השינוי בהקדם כדי שלכולם תהיה סביבה נעימה יותר".