היום (ב') לפנות בוקר זה קרה: ציפי רפאלי נכנסה לכלא נווה תרצה, שם היא צפויה להיות ב-16 החודשים הקרובים. על אף שלכלי התקשורת נמסרה שעה אחרת, ציפי הקדימה את כניסתה למאסר וסביבות השעה 5 וחצי היא החלה בהליך הקליטה והמיון.

כידוע, רפאלי (66) ובתה בר הורשעו בהעלמות מס של 34 מיליון שקלים. על פי הסדר הטיעון יוטל קנס כספי על כל אחת מהן בסכום של 2.5 מיליון שקל בנוסף לשמונה מיליון שקל שכבר שולמו לקופת המדינה. כמו כן, בר תרצה תשעה חודשי מאסר בעבודות שירות.

ציפי רפאלי אושפזה בבית חולים (צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12)
"אני ראיתי אישה שבורה". ציפי רפאלי | צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12

ב"חדשות הבוקר" עם ניב רסקין התארחה חברתה הטובה של ציפי, איילת פריש, ששוחחה באולפן על הימים שלפני כניסתה המתוקשרת של ציפי לכלא ועל התחושות בבית משפחת רפאלי והקרובים אליהם. "נפגשנו ביום חמישי, עשינו החברות הטובות ארוחת פרידה מציפי שהייתה מאוד עצובה. אני חזרתי הביתה עם מועקה שמלווה אותי עד היום. ראית אישה שהיא חברה טובה, שהיא אישה חזקה, בלי שמחת חיים. היא שבורה".

"היא הפנימה את מצבה", המשיכה פריש. "אני חושבת שעכשיו, ברגע זה, היא בתוך הכלא כבר. לי מאוד מאוד קשה כי צריך לשים את זה גם בתור... אמא של בר רפאלי. היא ציפי רפאלי, אבל בסוף זה אדם, בשר ואדם. תראה... היא בחורה מבוגרת, לא בריאה, הייתה מאושפזת רק לאחרונה עם סיבוכים בלב. הפחד שלה בריאותי, שהיא לא תעמוד בזה, אבל ציפי, אני יודעת בפנים שציפי היא חזקה ולא רק שהיא תעמוד בזה, היא גם תתחבר עם האסירות והיא לא תבקש יחס מיוחד כי היא אחת הנשים עם הרגליים על הקרקע, הכי פשוטות, הכי טובות, עם הלב הכי גדול שאני מכירה".