אנג'ל ברנס היא כוכבת רשת וגם חברת להקת הבנות "פורמולה". אביה, כך מתברר, יושב בכלא כבר תשע שנים ומחר (ב') וועדת השחרורים תדון מחר האם לקצר את עונשו. כשברנס הבינה שהדיון צפוי להיגמר בתשובה שלילית, היא החליטה לשתף בפוסט אותנטי ואינטימי ולספר את הסיפור שלו, על מנת לייצר לחץ ציבורי בעניין.

View this post on Instagram

A post shared by Angel Juli Baranes (@angelbaranes) on

ברנס כתבה, "יש לי 24 שעות להגיע לבן אדם הנכון שיקבע האם לשחרר את אבא שלי. מי שיודע ומי שלא, אבא שלי – רוני אהרון ברנס, מרצה 9 שנים בכלא. כבר 9 שנים שאנחנו חיים בסיוט מתמשך...".

הבוקר, שעות ספורות אחרי פרסום הפוסט, היא הגיעה ל"חדשות הבוקר עם ניב רסקין" (קשת 12) והעניקה ראיון בו סיפרה על המצב הקשה.

View this post on Instagram

A post shared by Angel Juli Baranes (@angelbaranes) on

כמה את במתח?

"אני רועדת ואין לי אוויר. זו בעצם הוועדה השנייה שלו, את הוועדה הראשונה כבר עברנו, וללא הצלחה. ריסקו לנו את הבועה בשניה. החלטתי שאני לא יושבת בשקט, ושיש לי כוח ושאני אשתמש בו, ואם אני יכולה איכשהו להגיע לתובעת אז אני אעשה את זה. קודם כל אני רוצה לבקש ממנה, אבא שלי הוא בן אדם טוב, הוא עשה טעות והוא יודע את זה, אנחנו חמישה אחים בבית, אנחנו מחכים לו, מצפים לו. אם היא מכירה את התיק ואם היא יודעת ואם לא, אבא שלי הוא באמת בן אדם טוב ואני מבקשת, בבקשה, תראי מה את יודעת לנכון לעשות אבל, תנסי להפגין קצת, לא יודעת, אני רוצה להגיד את זה ככה, אבל הלוואי והיא תשחרר אותו".

כמה זמן הוא בפנים?

"9 שנים, עוד חודש. הוא נדון ל-11".

עבירות מס.

"כן".

מאיזה גיל את בלעדיו?

"מגיל תשע וחצי לא היה לי אבא, הוא בא פעם בחודש, אבל לא חוויתי איתו דברים, רגעים... חוץ מהביקורים בכלא שלא בא לי להיזכר בהם בחיים".

מה הכי קשה בלחיות בלעדיו? את התפרסמת, ילדים בכיתה אומרים דברים וזורקים הערות?

"אין שקט, אף פעם. אני יכולה להגיד לך שאני נמצאת בלהקת בנות ובלעדיהן לא הייתי עוברת את זה. הן איתי כל יום ועשינו את השיר הזה, ממש עוד כמה דקות יוצא שיר, שנקרא, 'מתי אתה חוזר?'. זה שיר שאנחנו מקדישות לאבא שלי ואני רוצה לבקש מכולם לשתף אותו כמה שאפשר".

ברנס מוסיפה, "נתתי מעצמי המון, מגיל 9 הפכתי לסוג של אמא, גידלתי את האחים שלי. אני פה בשביל הכסף, בשביל הכל, אני ואמא שלי ביחד בזה, אמא שלי בן אדם מדהים, היא מודל לחיקוי. אני לא יודעת איך היא עברה את זה". 

הוא הורשע בעבירות מס קשות.

"הוא ישב שני שליש, הוא ישב גם על החוב שלו, הוא ישב על הקנס. די, מספיק, כמה אפשר לסחוט את המיץ? כמה? די, יש לבן אדם משפחה, די כבר פירקתם אותה, עזבו אותו, מספיק".

מה תעשי דבר ראשון אחרי שהוא ישתחרר?

"אני רק רוצה שהוא יישב בבית ואדע שהוא לא יחזור בחיים לשם. אני ארים מסיבה של החיים, אבל החלום שלי פשוט שהוא יתקשר אלי ויגיד לי, אנג'ל, תבואי לקחת אותי".