מיכל אנסקי בחולצת בלייזר (צילום: קובי קלדרון)
יפה מכל הצדדים. מיכל אנסקי | צילום: קובי קלדרון

לפני כשנה וחצי, שופטת מאסטר שף מיכל אנסקי לקתה בשיתוק על שם בל, כשהייתה בטיסה חזרה לישראל. מאז היא עברה שיקום והליכים רפואיים, אבל המצב לא חזר לקדמותו במאת האחוזים וניתן לראות על פניה סימנים למה שהיה.

שי קופלוביץ', אב שבנו חווה את אותו הדבר כבר בגיל 11, שיתף בעמוד הפייסבוק "סטטוסים מצייצים" פוסט בו סיפר על ההתמודדות שלהם עם השיתוק, ועל כמה שהופעתה של מיכל אנסקי בימים אלה בטלוויזיה כשופטת במאסטר שף, מעוררת השראה ונותנת תקווה:

"מאסטר שף נותנת לי כל כך הרבה חומר מצחיק", פתח קופלוביץ' את הפוסט, "אבל הפעם כיוון קצת אחר. מי שעוקב יודע שלפני כשנה וחצי התמודדנו פה עם שיתוק בל שנפל על פניו של בארי (11) כרעם ביום בהיר. זה היה מפתיע, מאתגר, קראנו המון בגוגל, למדנו מה זה ובעיקר חששנו אם משהו מזה ילך איתו הלאה".

"היה כתוב שסיכויי ההחלמה גבוהים ככל שאתה צעיר יותר ומנגד יש סיכוי שמתישהו בחיים זה יחזור. התחלנו טיפולים סטרואידים, דיקור, תרגילים לפנים, לנפח בלון, לחייך, לעצום עיניים ועוד. בדיוק באותם הימים התפרסמה כתבה עם מיכל אנסקי על שיתוק הבל שהיא חטפה במפתיע וזה נסך בנו הרבה תקווה ופרופורציה". 

מיכל אנסקי (צילום: מתוך סטורי)
אנסקי כשחשפה את השיתוק בפניה | צילום: מתוך סטורי

"עברו כמה חודשים וזה היה מאחורינו, ב"ה, בלי סימנים בולטים שיעידו מה עבר על פניו בימים ההם, אבל עם זיכרון שילך עם כולנו כל החיים. והנה, על המסך, מופיעה לה מיכל כששאריות סימני השיתוק עדיין על הצד הימני של פניה (מי שחווה את זה מקרוב מזהה מיד). בלי להתבייש, בלי להסתיר. בלי להגיד להפקה 'עכשיו תצלמו אותי רק מפרופיל שמאל'". 

מיכל אנסקי מוצאת שידוך לאמא שלה (צילום: מתוך "מאסטר שף", קשת 12)
מעוררת השראה. אנסקי | צילום: מתוך "מאסטר שף", קשת 12

"לא טריוויאלי בכלל כשמדובר בכוכבת, באחת שהנראות מאוד חשובה לה, באחת שמקפידה וזה נהדר בעיניי. זה רק נשמע לכם טבעי, אבל זה לא. אז שאפו מיכל אנסקי ותודה לך על זה". 

התגובות לא איחרו להגיע, ולא הפסיקו לפרגן לאנסקי: "היא פשוט השראה. רואה אותה ומבינה שזה לא עניין של מה בכך להגיע לפריים טיים בטלוויזיה ולהתגאות במי שהיא, כמה חזקה היא, שאפו", כתבה ענבל דור, ועינת נטף הוסיפה: "אישה מדהימה, יפה וחזקה מבפנים ובמחוץ". ואנחנו לגמרי מסכימים שמיכל יפה בכל מצב.