בצל הדיווחים על התפשטות נגיף הקורונה בסין ובמדינות השכנות לה, החליט החלוץ של קבוצת הכדורגל גוואנגז'ו R&F הסינית, ערן זהבי, לעזוב את סין בה הוא ומשפחתו מתגוררים ולטוס לישראל יחד איתם עד שהרוחות ירגעו והשטח יהיה שוב בטוח.

משפחת זהבי הגיעו לארץ אחרי החופשה המשפחתית שלהם בתאילנד ועל פי מקורבים אין להם כוונה לחזור לביתם בסין, שנחשבת כעת למסוכנת. אם הם כבר פה, תפסנו אותם בבילוי רגוע בארץ הבטוחה שלנו.

ערן זהבי ואשתו בארץ, פברואר 2020
נמצאת במרחב בטוח. שי זהבי | צילום: פול סגל
ערן זהבי ואשתו בארץ, פברואר 2020
כמה כמה? זהבי מתעדכן | צילום: פול סגל

לפני כשבועיים העלתה שי זהבי פוסט וסיפרה כי אפילו בתאילנד המפנקת, התחושות קשות: "נראה לי שברחנו בזמן, מצחיק להגיד ברחנו אבל זה מרגיש ככה. ממש לפני שיצאנו מהבית היה דיבור על וירוס שמסתובב ברחבי סין, זה הלחיץ אבל לא חשבנו שזה יגיע לרמה הזאת".

כמה ימים אחרי, זהבי שוב כתבה לעוקביה: "הבית שלנו תחת מתקפה של וירוס שמסרב לעזוב, מיום ליום הוא הופך קטלני יותר ומפחיד יותר. ההרגשה היא שגם מאיתנו קצת נזהרים, פחות מתקרבים, חוששים ממגע שחלילה לא ידבקו לא נעימה".

 

ערן זהבי ואשתו בארץ, פברואר 2020
אוכלים ארוחת צהריים נקייה מנגיף הקורונה. הזוג זהבי | צילום: פול סגל

אף על פי שהזוג זהבי וילדיהם נבדקו, נמצאו בריאים לחלוטין ונמצאים בישראל, אתמול ב"תכנית חיסכון" זהבי סיפרה כי בגן אליו רשמו את הילדים בנס ציונה, הייתה בהלה גדולה בקרב ההורים המודאגים מהנגיף, שבסופה נאלצו להוציא את הילדים מהמסגרת.