השבוע חגגו בכל רחבי העולם את יום האב הבינלאומי, וגם פה בארצנו הקטנטונת היו כאלו שניצלו את יום החג לברך את האבות שלהם. כשגיל ריבה שיתף בעמוד הפייסבוק שלו ברכה ארוכה ומרגשת שקיבל מבתו, מייפל בת ה-12, הברכה גרפה אלפי לייקים ועשרות שיתופים.

הבוקר הם הגיעו לאולפן של פאולה וליאון כדי לדבר קצת על החיים שמאחורי המכתב המרגש, ובו סיפרה על מקרה  בו מצאה סרטון בטיקטוק של מישהי שאומרת "שאבא שלה גיי", וכתבה עד כמה היא נפגעה. "זה לא שיש לי משהו נגד הקהילה הגאה, להפך. אבל לאבא שלי, כמה שהוא מוזר, יש גם משפחה אישה וילדים. אז לאותה ילדה שכתבה את זה, ולכל אלה שחושבים שאבא שלי 'מוזר'. זה אבא שלי! וכן, נכון, הוא לא 'נורמלי', אבל הוא אבא שלי, ואני הכי גאה בו בעולם".

View this post on Instagram

A post shared by Gil Riva (@gilriva) on

את והאחים שלך מדברים על זה שאבא רוקד בבית ועושה תסרוקות?

"אנחנו בעיקר צוחקים. זה מה שקיבלנו וזה מה שאנחנו רגילים", מייפל ענתה. "כמו שלכם יש אבא אחר זה אבא שלי ואני הכי אוהבת אותו. עכשיו זה הופך להיות יותר יותר נורמלי שאנשים מתלבשים או מתנהגים כמו אבא שלי, אבל אני לא חושבת שמי שצבעוני יותר הוא בהכרח גיי. זה שאבא שלי מבטא את עצמו איך שהוא בוחר לא אומר שהוא פחות גברי".

אתה אדם מוחצן ולא בקונבנציה, היו שנים שחשבת מה הילדים יחשבו עליך?

"בחיים לא. בגלל זה גם קראתי להם בשמות מוזרים", גיל ענה. "אני מרגיש ילדי והילדות היא חלק משמעות ממני, ואני נורא שמח שיש לי את ההזדמנות להיות אבא צעיר כי אני משחק עם הילדים ועושה איתם דברים כיפיים.  כשהייתי ילד קטן הייתי מאוד שונה, אבל ההורים שלי נתנו לי גיבוי מטורף וזה מה שנתן לי בטחון עצמי".