רינת גבאי, הזמרת שהסתתרה מתחת לתחפושת השפירית, הורידה אמש (שבת) את המסכה באירוע הגמר של הזמר במסכה ולא הצליחה לעצור את ההתרגשות. גם בזמן הצפייה בתוכנית היא לא הפסיקה לבכות, אחרי שחשפה בשידור שבשבילה זה היה השינוי לו חיכתה הרבה זמן. "זה באמת היה סיפור החיים שלי", אמרה רינת בהתרגשות באולפן חי בלילה. "זה נשען על סיפור דרך, על הרפתקה של חוויה של זמרת, על כל האהבה שיש לי והכרת הטוב שיש לי על מה שאני עושה בעולם הילדים".

בשיחה עם נדב בורנשטיין, סיפרה גבאי כי היא לא תכננה שהחוויה הזאת תשפיע עליה בצורה הזאת ושלא הגיעה במטרה להראות רינת אחרת. "פשוט פגשתי את מה שחיכה לי וזאת הייתה הפתעת ההפתעות, זאת הייתה חוויה מטורפת, מאוד אנרגטית ועוצמתית", סיפרה. "כשבאתי לחוויה הזאת, לא ידעתי בכלל שאני יכולה להיכנס לשירים כאלה. 16 שנים שרתי רינת ויויו בכל הארץ". 

14 (צילום: מתוך: הזמר במסכה, קשת 12)
רינת גבאי ברגע החשיפה המרגש | צילום: מתוך: הזמר במסכה, קשת 12

"זה היה מסע גם באיזשהו מקום", המשיכה רינת. "השופטים פשוט הרעיפו עליי מחמאות, חייכתי מאוזן לאוזן בזמן הצפייה של התוכנית, לא האמנתי שאלה דברים שנאמרו עליי. אני יודעת שהביצועים לשירים היו טובים. כל החוויה הזאת הייתה התגשמות של הרפתקה מטורפת, נגעתי בחלום, חייתי את החלום, הרגשתי את החלום. אני באופוריה".

ואיך היא הרגישה כאשר הורידה את המסכה? גם על כך הייתה לה תשובה: "זאת לידה על כל המשתמע מכך. זה אקסטרים, זה מפגיז את המוח בחשמל, אתה רוצה לנשק את כולם, אתה מאוהב בשופטים, וסוף סוף יש לך את האפשרות ללכת ולהגיד להם תודה בעיניים. אתה מתפגז בתוך עולם של אהבה". 

במהלך הערב, חיכו לגבאי כמה הפתעות: ההפתעה הראשונה שקיבלה מחי בלילה הוא את "מדריך החרקים בישראל – ופרוקי רגליים אחרים", עם הקדשה מפנחס אמיתי, מחבר המדריך, והוא המליץ לה לקרוא במיוחד את עמוד 52, כך היא תוכל ללמוד יותר על השפירית.

את ההפתעה השנייה הציג בפניה ליאור קדם, מנכ"ל אדרי 8, וכיאה לחרק הכי מהיר בישראל, גבאי קיבלה שלט שמוצג על יד מחלף ההלכה באיילון ובו כתוב – "שפירית, את זמרת ענקית!". 

רינת גבאי בראיון אחרי החשיפה (צילום: מתוך "חי בלילה", קשת 12)
השלט שהוקדש לרינת באיילון | צילום: מתוך "חי בלילה", קשת 12

"אבא, אתה רואה, עשינו את זה" צעקה גבאי בהתרגשות כשראתה את ההפתעה, "ניסים גבאי, סוזי גבאי, עשינו את זה". רינת לא ציפתה, אבל על הקו באמת חיכה לה אביה, ניסים גבאי, שלא הצליח לעצור את ההתרגשות: "רינתי, תודה ענקית. יש לי כזה אושר, תשמעי, את הפתעת אותי בגדול, אני חושב שהפתעת את כל המדינה, איזה ביצועים אלוהים", אמרה אבא שלה, בזמן שרינת לא הצליחה לעצור את הדמעות ופרצה בבכי, "שמעתי 400 פעם את השיר של קייטי פרי, ועם כל הצניעות את שרה לפחות כמוה. תשמעי, זה היה בשבילי חבל על הזמן. הפשע היה משתלם". שיחת הטלפון ריגשה אותה עד לכדי דמעות, ופייר? היה מרגש לצפות ברגע הזה.