חוץ מאריק ודובי, כל זוגות "חתונה ממבט ראשון" (קשת 12) בחרו להמשיך לנסות את הזוגיות, כשאחרי 48 שעות של נתק בסוף התהליך, הם מצאו את עצמם מקבלים החלטות על ספת השופטים. הם גרמו לנו להזיל דמעה ולהאמין שאכן מדובר בדבר האמיתי, אך הערב נגלה אם הם שרדו את המבחן הגדול - מבחן המציאות.

פסיכולוג "חתונמי" האהוב, דני פרידלנדר, הגיע ל"חדשות הבוקר" וחשף פרטים על פרק הסיום המיוחל: "יהיה מיוחד מאוד היום, עברה חצי שנה. העונה צולמה באוגוסט, ומאז הקיץ החבר'ה שלנו המשיכו לחיים האמיתיים ויצאו חזרה לחיים שלהם. מפברואר הם צופים בעצמם".

היית דומיננטי בחייהם, כמה מהם ניסו לדבר איתך גם אחרי שקיבלו את ההחלטה?

"אנחנו קצת הפסיכולוגים שלהם, יעל ואני מנתקים מגע לאט לאט אבל לא נוטשים אותם. אנחנו שומרים עליהם. זה מאוד אמוציונאלי, אנשים תמיד נורא סקפטיים, אבל התכנית הזאת היא מאוד אמיתית. האנשים האלה שמים את הלב על השולחן וגם אני עושה את הדברים עם כל הלב. בפרק ההכרזות מאוד התרגשתי וגם הערב אבכה עוד פעם".

אתם רואים את הזוגות בתוכנית כשהיא משודרת?

"אני חושב שהצופים לא מבינים שיעל ואני לא רואים חומרים בזמן התכנית, אנחנו לא נכנסים לחדרי עריכה. הם באים לטיפול שבועי ומספרים לנו מה עבר עליהם. אני רואה את החתונה שלהם בטלוויזיה ואת המשפחות בטלוויזיה עם כולם. אתה מגלה המון דברים שלא ידעת - ידענו שאריק ודובי סופר חמים ומשפחתיים, וכשראינו אותם עם הילדים שלהם הבנו שלא סתם תפסנו אותם ככאלה משפחתיים".

תמונות פרק סיום חתונה ממבט ראשון, יוני 2020 (צילום: רומי גיאור)
"דובי ואריק הם לא זוג". דובי צופה ברגע ההחלטה | צילום: רומי גיאור

אתה מרגיש כישלון אם זוג שלך נפרד?

"מהר מאוד הבנו שאריק ודובי זה לא הולך. הם לא זוג, אבל זה חלק מהדבר, ללמוד משהו על עצמם גם כשלא הולך. שמחנו כשמור ומאור נפרדו, אפילו חשבנו שזה היה צריך לקרות קצת קודם, אבל שמחנו שזה קרה ומאוד החזקנו להם על ההתמודדות שלהם. הנה ספוילר: אתם תראו את מור ומאור הערב, מה קרה להם אחרי התכנית, זה אחד הרגעים החזקים של הפרק. אתם תראו מה 'חתונה ממבט ראשון' עשתה למאור ולמור. כולנו רוצים להצליח - אבל הצלחה בתכנית מבחינתי זה לא רק זוג שאומר כן,  אלא שני אנשים שיוצאים מהתכנית עם שינוי ויהיו בזוגיות יותר טובה".

אפשר להגיד שהמשתתפים של העונה הזו הם הכי חביבים עליך?

"העונה הקודמת שלי זה הילדים הבכורים שלי, אז יש יחס נורא מיוחד לראשונים. בתכנית הזאת באתי יותר מנוסה, הייתי יותר פנוי. בעונה הקודמת זה פעם ראשונה שעשיתי טלוויזיה ויותר התרגשתי למשל".

תמונות פרק סיום חתונה ממבט ראשון, יוני 2020 (צילום: רומי גיאור)
"הופתענו שדנית אמרה לאמיר כן", דני פרידלנדר חושף | צילום: רומי גיאור
כוכבי "חתונה ממבט ראשון" בארוחת ערב. מאי 2020 (צילום: אביב חופי, מאקו)
הם שמחו שמור ומאור נפרדו, אנחנו פחות | צילום: אביב חופי, מאקו

יש זוג שהפתיע אותך בבחירה?

"אותנו? דנית ואמיר. אתם צריכים לקחת בחשבון שהיה עוד המון התמודדות שלא ראו. אני מעריץ את דנית שאמרה כן ואני חושב שהוא נכנס לחדר כשהוא בא להגיד כן. אני חושב שאמיר הוא הקלאסי - קצת דומה לשירי משנה שעברה, הוא צריך שהמצלמות ילכו. הוא היה יכול לעשות ניסוי אמיתי רק כשהמצלמות לא יהיו. היום בערב נראה אם זה הצליח להם או לא. הסיפור של אמיר הוא שהוא ניסה לשמור על דנית. תפסו אותו כאדם שלא אומר אמת, אבל אני תופס אותו כאדם שניסה לשמור על בת הזוג שלו מול המצלמות. לא כולם נמשכים, לא תמיד זה מצליח, זה גם הדבר שהכי קשה לנו לנבא בהתאמות שלהם".