משבר הקורונה הביא לסגירתם של כמעט כל בתי העסקים בישראל, לרבות חנויות האפנה שנאלצות להתמודד עם עיכובים במשלוחים ובקבלת סחורה. לא רק עסקים קטנים נפגעים, גם רשת הענק "קסטרו" שמונה אלפי חנויות ברחבי ישראל ומתמודדת עם משבר כלכלי של שנים נאלצת להפר חוזה ולנקוט בהליכים.

שני הפרזנטורים שחתמו רק לאחרונה על חוזה ארוך של שנתיים עם החברה הם הדוגמנית והשחקנית ריף נאמן והזמר יהונתן מרגי. השניים נבחרו לככב לצדה של רותם סלע, הפנים של החברה, ומי שנשואה לאחד מבעליה.

היום יצאה הודעה לתקשורת כי מטעמה של נאמן הגישו תביעה נגד החברה ובעליה, גבי ואתי רוטר על אי תשלום והתחמקות ממילוי החוזה שנחתם בין הצדדים. לטענתם, הבעיות החלו עוד לפני פרוץ משבר הקורונה.

שלושת הפרזנטורים, סלע, נאמן ומרגי, נסעו יחד לצלם את הקמפיין האחרון בקניה שבאפריקה ומיד לאחריו נציגים מן החברה ביקשו לעכב את מתן התשלומים על העבודה. ברגע שמטעמה של נאמן ניסו לברר מתי התשלום יתקבל, בחברה הציעו לשלם לה רק חצי ממנו. בעקבות סירובו של מנהלה של נאמן, החברה החליטה לבטל את החוזה.

רותם סלע, מרגי וריף נאמן לקסטרו (צילום: גיל חיון,  יח"צ)
אחד מימי הצילום שהספיקו לצאת אל הפועל. רותם סלע, יהונתן מרגי וריף נאמן ל"קסטרו". | צילום: גיל חיון, יח"צ

במקביל, העלו בקסטרו קמפיין בכיכובה של נאמן, ובענקית הביגוד ממשיכים בשימוש תמונותיה של ריף ברשתות החברתיות, בחנויות האונליין ובנכסים הדיגיטליים של החברה. סכומו של ההסכם שנחתם לשנתיים נאמד בכ-850 אלף ש"ח, וזהו הסכום שעו"ד עמית קרמון דרש מהחברה לשלם לנציגתו במכתב שנשלח אליהם.

גם מרגי נאלץ לנקוט בהליכים משפטיים על מנת לקבל את כספו - הזמר הגיש תביעה באמצעות עורך דינו עמית הורוביץ, בגינה הוא תובע את קסטרו על הפרת הסכם "פרזנטור" שנחתם לשנתיים. גם הוא תובע את החברה על סך מלוא סכום החוזה, שעומד על כמיליון שקלים.

 

רותם סלע, מרגי וריף נאמן לקסטרו (צילום: גיל חיון,  יח"צ)
יש מקום להאמין שהכל יפתר על הצד הטוב | צילום: גיל חיון, יח"צ

בתגובה לטענות על תביעתה של ריף נאמן, מקסטרו נמסר:

"חבל שבזמן שכל העולם עסוק במלחמה בקורונה הגברת ריף עסוקה בעצמה. העולם השתנה לנגד עינינו ואנו בקסטרו חייבים להתאים את עצמינו לעידן אחר! מחובתנו לעשות שינוי מסוג זה! לצערנו פנינו מספר פעמים לסוכן של ריף במטרה למצוא פתרון למצב אך הוא סירב בתוקף. בזמן שהכוכב האגדי מסי הוריד 70% מהשכר שלו ריף מסרבת לדון בכל שינוי לשכר שלה גם כשכל המשק מושבת ואין ביכולתה אפילו להצטלם לקמפיין. מוזר לנו שבימים קשים אלה כשהחברה בעצם סגורה ריף לא מבינה את מצוקת החברה ומסרבת להירתם לעזרתה. מיותר לציין שאת הרבעון ה-1 שילמה החברה כמוסכם וכי אין היא עושה שימוש יותר בחומרים הכוללים את ריף".

ובתגובה לתביעתו של מרגי, מהחברה מסרו:

"חבל שבזמן שכל העולם עסוק במלחמה בקורונה מר מרגי עסוק בעצמו, העולם השתנה לנגד עינינו ואנו בקסטרו חייבים להתאים את עצמינו לעידן אחר! מחובתנו לעשות שינוי מסוג זה! בזמן שהכוכב האגדי מסי הוריד 70% מהשכר שלו מרגי פועל כנגד החברה גם כשכל המשק מושבת ואין ביכולתו אפילו להצטלם לקמפיין. מוזר לנו שבימים קשים אלה שהחברה בעצם סגורה מרגי לא מבין את מצוקת החברה ומסרב להרתם לעזרתה. מיותר לציין שאת הרבעון ה-1 שילמה החברה כמוסכם וכי אין היא עושה שימוש יותר בחומרים הכוללים את מרגי. אנו קוראים למרגי להתעורר ולהבין את מצוקתה האמיתית והכנה של קסטרו. לא יעלה על הדעת שהוא יהיה רק בטוב ולא יכנס מתחת לאלונקה ברגע כל כך גורלי בחיי החברה".

מיואב גרוס ואורון כלפון (גאגא בוקינג) המייצגים את יהונתן מרגי נמסר:
"מרגי מאד אוהב את משפחת קסטרו וישמח לעזור להם וללכת לקראתם ברגעים קשים אלו שהם וכל בעלי העסקים בישראל חווים. אנחנו בטוחים שנמצא את הדרך להמשיך לשתף פעולה בעתיד".

מקסטרו נמסר בתגובה לדבריו של המייצגים את מרגי:

"קיבלנו בתודה ובאהבה את דבריו של מרגי, אנו מאמינים שהוא מבין את צו השעה, כולנו יחד משפחה אחת קסטרו".