אמש במהדורת החדשות, סיפור אחד תפס את עיניו של רבים מהצופים ולא הצליח להשאיר אותם אדישים: בכתבתו של תמיר סטיינמן גולל סיפורו של אליהו ציכוושלי, שחי לבדו בבאר שבע ונאלץ לבקש עזרה מהמשטרה רק כדי שיהיה לו מה לאכול בערב יום השואה. גם רומי עפרון צפתה בכתבה, והחליטה מיד לפעול למענו.

בכתבה אליהו הציג את עצמו בפני המשטרה כניצול שואה וציין כי הוא בן 94, אך לפני דקות ספורות עדכן ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', עדכן כי מדובר בקשיש בן 89 ועל אף שהוצג כניצול שואה, הוא אינו ניצול בעצמו. כמו כן ציין דנילוביץ' כי הקשיש מוכר לשירותי הרווחה בעיר ומטופל על ידם כבר תקופה.

עם סיום הכתבה, האקסית של עומר אדם פרסמה את תמונתו של אליהו בעמוד האינסטגרם הפרטי שלה וכתבה שהסיפור שבר לה את הלב. "בעקבות הכתבה ששודרה בחדשות 12, אני מניחה שכולנו נרצה לעשות ככל שניתן כדי למנוע מהאיש הזה לשבת בבית רעב וצמא אפילו עוד יום אחד".

רומי עפרון מתגייסת למען ניצול שואה. אפריל 2020
"אני ואחותי נוסעות אליו מחר" הסטורי שרומי עפרון פרסמה | צילום: צילום מסך

"מחר אני נוסעת לבאר שבע, להביא לו מה שאפשר כדי שיחייך שוב, שיוכל להיות שבע ולהרגיש נאהב. אם תרצו לעזור לי ולו במעט, ולשלוח תרומה כלשהי, אתם מוזמנים לדבר איתי בפרטי ולהעביר".

תוך רגעים ספורים, עם ישראל נרתם עם עפרון ואחותה, ויחד הם הצליחו לארגן לאליהו כמות גדולה של אוכל וכסף עבור אליהו. "מדהים לראות את האחדות של כולנו", כתבה עפרון אחרי שהצליחה לגייס כ-30 אלף שקלים חדשים.

רומי עפרון מתגייסת למען ניצול שואה. אפריל 2020
"כולנו משפחה אחת גדולה". האחיות עפרון הצליחו לגייס כסף | צילום: צילום מסך
רומי עפרון מתגייסת למען ניצול שואה. אפריל 2020
נוסעות להעלות חיוך על פניו של האיש היקר הזה". שי עפרון מודה על התרומות | צילום: צילום מסך

"אחד מאיתנו במצוקה ומיד כולנו נרתמים לעזרה. כל כך מרגש לראות שכולנו משפחה אחת גדולה. כמה תרומות קיבלנו וכמה שהן מחממות את הלב. במיוחד בימים האלה שהם לא קלים לכולנו. תודה רבה לכולם".

רומי ואחותה כבר הספיקו להעביר לאליהו את האוכל החם שנאסף, וכעת שתי האחיות בודקות מול הגורמים הרלוונטיים מה ניתן לעשות עם סכום הכסף הגבוה שגויס עבורו וכיצד יוכלו לוודא שלא יסבול מבדידות ומרעב עוד רגע אחד. 

גם תמיר סטיימן קיבל הרבה שאלות מצופים שרצו לעזור ולסייע לניצול השואה הגלמוד וכך הוא כתב בעמוד הפייסבוק שלו: "מרגש לראות את החמלה, הנכונות לעזור ואת הלב החם של כל כך הרבה אנשים מיוחדים. בעקבות הכתבה קיבלתי עשרות פניות מאנשים טובים שרוצים לסייע ולעזור לאליהו".

רומי עפרון מתגייסת למען ניצול שואה. אפריל 2020
גם תמיר סטיינמן קיבל המון פניות בנוגע לסיפורו של אליהו | צילום: צילום מסך

מחדשות 12 נמסר בתגובה לפוסט של ראש עיריית ב"ש רוביק דנילוביץ':

"ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', נמצא במצוקה גדולה לאחר מחדל בית האבות משען בעירו ולאחר שהבוקר נמצאה ללא רוח חיים בדירה בב"ש קשישה כבת 89 לאחר שנפטרה ככל הנראה בערב פסח לבדה בדירתה. לדעתנו לא ראוי להסיט את הדיון על חשבונו של קשיש תושב העיר. אמש הבאנו את סיפורו של מר אליהו ציכוושווילי שבייאושו בחר לפנות דווקא אל המשטרה בבאר שבע. בכתבה ששודרה אתמול הובאה שיחתו שבה תיאר מצב קשה ואת פעולת השוטרים שמיהרו לסייע לו. לגבי הטענה של ראש העיר שהאיש אינו ניצול שואה - הרי שמר ציכוושווילי סיפר בשיחה עם כתבנו שברח ליערות מאימת הנאצים. מהתרשמות שלנו מהתנאים שבהם הוא מתגורר ברור שמדובר באדם שחי בצמצום רב".