סיפורה של פרסיליה קשתי, שנחשף כאן לראשונה ב-mako, ממשיך לעורר זעם ועניין רב בקרב הציבור. קשתי, בת הדוד של טום קשתי, נידונה ל-24 חודשי מאסר בגין הפקרתו והריגתו של הולך הרגל דוד מזרחי ז"ל (82). בזמן ריצוי עונשה חשבון האינסטגרם של פרסיליה תופעל כרגיל ועשרות אלפי עוקביה חשבו כי היא מבלה בחופשה מעבר לים, דבר שהכעיס רבים ובעיקר את משפחת המנוח.

הבוקר (ד') הופתעה פרסיליה לגלות כי היא משתחררת מוקדם מהצפוי. כפי שפרסמנו, שחרורה מגיע כחלק משחרור מנהלי של שירות בתי הסוהר, שבא מתוקף החוק וכתוצאה של עודף אסירים בבתי הכלא. בימים אלה יש עומס בכמות האסירים, שכבר עברה את מכסת ה-14,000. קשתי קיבלה קיצור בשליש בעונשה והייתה אמורה להשתחרר רק בחודש ינואר 2021 - אך עונשה קוצר בחודשיים נוספים.

מחוץ לכלא "נווה תרצה", כשפרסיליה יצאה ממנו בהתרגשות לפני שעה קלה, חיכתה לה לימוזינה מפוארת שנשלחה לה על ידי בני משפחתה. פרסיליה הספיקה כבר לתעד ברשתות החברתיות שלה את הנסיעה בלימוזינה המפנקת - דבר שגרם לרבים להרים גבה.

פרסיליה קשתי השתחררה. נובמבר 2020 (צילום: מתוך instagram)
פרסיליה קשתי בלימוזינה מחוץ לכלא | צילום: מתוך instagram

בשיחה עם mako סלבס אמר טום קשתי על ההחלטה לצאת מהכלא בלימוזינה כי: "נראה לי שאבא שלה רצה שפרסיליה תרגיש טוב. הוא רצה שהיא תרגיש מלכה, נסיכה. אבא שלה עבר תקופה קשה, כל יום בשבילו היה סיוט. אם אבא שלה יכול בשביל ההרגשה לשלוח לה לימוזינה וזה עושה לה להרגיש טוב - אני איתם בהכל".

"אני איתה בכל מצב ובכל מחשבה", הוסיף בן הדוד, "מאחל לפרסיליה שרק תשמח ותהנה מהחיים. אני שמח ומתרגש מאוד בשבילה שהיא השתחררה. התגעגענו אליה, כל המשפחה וכל החברים שלה. אין על הלב של פרסיליה, אני מחכה לראות אותה כבר. כל יום היה נראה כמו נצח. אין מאושר ממני".

בתו של מזרחי בן ה-82 שנהרג בתאונה, נעמי קניון, הביעה אז את עצבותה מההחלטה של ועדת הפרקליטות לתת לפרסיליה קיצור מאסר, בעיקר בשל העובדה שבעיניה פרסיליה לא הביעה חרטה על המעשה והמשיכה לתפעל חשבון אינסטגרם. "אחר כך מתפלאים למה אין הרתעה ולמה נהגים משתוללים על הכביש", אמרה אז קניון בתגובה לקיצור המאסר. אין פה צדק. בטח עוד כמה שעות היא תעלה סטורי לאינסטגרם ותמשיך בחייה ואנחנו נישא את הצער והכאב שלנו על מות אבינו עד סוף ימינו".