שעות ספורות אחרי שנכנסה לכלא, גורמים בשב"ס מביעים אכזבה מהתנהלותה של ציפי רפאלי, שהחלה הבוקר (ב') לרצות את עונשה בכלא הנשים נווה תרצה. ציפי, כידוע, התייצבה בכניסה לכלא בשעה 5 וחצי לפנות בוקר, על אף שמועד כניסתה היה סביב השעה 10 בבוקר.

המהלך שעשתה האם היה כדי למנוע תיעוד בכלי התקשורת כשהיא נכנסת לכלא. ציפי אכן הצליחה למנוע התקהלות תקשורתית והגיעה לפני כל צוותי הצילום למקום, אך גורמים בשירות בתי הסוהר לא מרוצים מכך. "ציפי הגיעה בשעה חמש וחצי בבוקר לכלא. לא היינו ערוכים בכלל לקבל אותה. לא הייתה עובדת סוציאלית, לא קצינת קליטה. הפתיעה אותנו לגמרי. הערכנו שהיא תגיע בסביבות תשע, עשר בבוקר", הסביר גורם בכיר, "היה דין ודברים עם עורכת הדין שלה לגבי קליטתה. היא הפתיעה אותנו לגמרי. ככה לא מתנהלים".

"לפחות שהייתה מעדכנת אותנו יום לפני, היינו נערכים כמו שצריך", הבהיר אותו גורם. "זה ממש לא לעניין. אני מבין שהיא לא רוצה שיצלמו אותה נכנסת לכלא - אבל לא היו אנשי מקצוע זמינים לקלוט אותה".

ציפי רפאלי ובר רפאלי (צילום: Moshe ShaiFLASH90, סטודיו mako)
"התרגיל הזה לא לעניין, לא היו אנשי מקצוע שיכלו לקלוט אותה" | צילום: Moshe ShaiFLASH90, סטודיו mako

בהליך קליטתה של ציפי לכלא, כך נמסר ל-mako, היו חילופי דברים בין עו"ד שני אילוז, פרקליטתה של ציפי, לבין בכירים בכלא שהיו המומים מהשעה בה היא הגיעה לנווה תרצה. עוד נמסר בנושא כי מי שיזמה את ה"תרגיל" היא עו"ד אילוז, שהגתה את הרעיון יחד עם ציפי בעצמה. אתמול (א') ציפי לא ישנה בביתה מחשש שיחכו לה בחוץ צלמים, ואת הלילה היא העבירה אצל חברה שמתגוררת בשפלה, סמוך לבית הכלא.

"התרגיל של שני הצליח מעל ומעבר. הצלמים היו בהלם. כולם זעמו שלא תיעדו את ציפי נכנסת לכלא. היה לנו מודיעין טוב שהצלמים יחכו לה משש בבוקר - אז הקדמנו בחצי שעה", מגלה אחד המקורבים שהיה שותף לתרגיל. 

בשב"ס, כך מוסרים, מתכוונים בימים הקרובים להשגיח מקרוב על רפאלי, שתשהה בשבועיים הקרובים בתא סינון. המטרה שאסירות אחרות לא יפגעו בה ושהיא לא תפגע בעצמה במידה והיא תקלע למצב נפשי קשה.

"נשקלת אפשרות לצרף לה אסירה תומכת שתלווה אותה ותסייע לה", מספר גורם נוסף בשירות בתי הסוהר. "בכל זאת, ציפי היא דמות מוכרת מאוד והיא עלולה להיות במצב נפשי קשה ואנחנו לא ניקח שום סיכון שיפגעו בה או שהיא תפגע בעצמה".

כידוע, לפי כתב האישום נגד בר וציפי רפאלי, נטען כי בין השנים 2009-2012, בר הייתה בקו ישראל-ארה"ב ושם הכניסה לא מעט כסף מעבודות דוגמנות וקמפיינים, שהגיעו ללמעלה מ-24 מיליון ש"ח. בר טענה בפני רשות המיסים בישראל כי היא תושבת חוץ שמתגוררת בארצות הברית - ועל כן היא אינה חייבת לדווח על תשלומי מס בישראל. עוד נטען כי אמה, ציפי, ניסתה להסתיר את הקשר בין בר לישראל על מנת להתחמק מתשלומי מס.

לאחר משפט ארוך ומתוקשר, רפאלי (66) ובתה בר הורשעו בהעלמות מס של 34 מיליון שקלים. על פי הסדר הטיעון יוטל קנס כספי על כל אחת מהן בסכום של 2.5 מיליון שקל בנוסף לשמונה מיליון שקל שכבר שולמו לקופת המדינה. כמו כן, בר תרצה תשעה חודשי מאסר בעבודות שירות.

משב"ס נמסר בתגובה:
"הדברים המתוארים בכתבה לא הובאו להתייחסות שב"ס טרם פרסומם ואין להם אישור רשמי משב"ס".