כשכוכבת הריאליטי גל גברעם ניגשה לתחנת המשטרה כדי להתלונן על הסוכן שי אביטל, הפקיד שאל אותה: "למה באת רק עכשיו?". דקות ספורות אחר כך היא כבר ישבה ברכב וסיפרה בדמעות לעוקבים ולעוקבות שלה ברשתות החברתיות על החוויה המצלקת.

הווידוי של גברעם הצליח להדליק את צמרת המשטרה ואפילו שר הפנים הגיב לדברים. הבוקר (ג') היא הגיעה לדיון הוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי שעוסק ביחס המשטרה לנפגעות עבירות מין תחת הכותרת "למה באת רק עכשיו?". יו"ר ח"כ עאידה תומא-סלימאן אמרה בפתח הדיון: "אנחנו פה לאור הפרשה שהתפרסמה לאחרונה בעניין תלונות על תקיפות מיניות שלכאורה ביצע סוכן הדוגמניות שי אביטל".

"אנחנו אחרי קמפיין מי טו והתקשורת חושפת יותר ויותר פרשות של התקפות מיניות ובכל פעם הזדעזענו מחדש לאחר ששמענו את העדויות ופוגשים את הנערים והנערות שעברו את התקיפה", אמרה הח"כית ואז פנתה לגברעם שישבה מולה: "גל גברעם אני מברכת אותך על האומץ שיצאת וחשפת את החוויה הקשה וגם כאשר הלכת להתלונן".

"הרגשנו ששוב שומעים על התנסות בין המתלוננת על פגיעה מינית בין רשויות החוק והמשטרה והפעם זה בין דמות ציבורית מוכרת ומקרים כאלה קרו ומקווה מאוד שלא יקרו עוד. לאותן צעירות שהמפגש הלא נעים עם המשטרה קרה להם ופשוט לא היה להם חשבון אינסטגרם עם 500 אלף עוקבים. אנו מנצלים את האירוע הזה כדי למנף את הנושא כדי להיות הקול של מי שהושתקו במשך השנים ולהם מגיע לראות את המציאות משתנה מול העיניים".

גל גברעם בכנסת (צילום: כנסת ישראל)
גל גברעם בכנסת | צילום: כנסת ישראל

גל גברעם אמרה בתורה: "אני לא פוליטיקאית ואני לא ימין או שמאל ואני מייצגת את האזרחים. הציבור בוחר את חברי הכנסת והקהל שלי נתן לי כוח מסוים. הם בוחרים להקשיב למה שיש לי להגיד ועם כוח גדול מגיעה אחריות גדולה. יצאתי מתחנת משטרה די נסערת ועשיתי מה שאני רגילה וזה לדבר".

"התכוונתי להגיש תלונה ולא התכוונתי שיתפרסם שזאת אני ולא התכוונתי שזה יהיה נחלת הכלל אבל הייתי כל כך מתוסכלת ממה שקרה שם. הגעתי סביבות השעה 23:00. בחרתי ללכת מאוחר כי כן אני מוכרת ולא רציתי שיכירו אותי. אף אחד לא ידע מי אני כשהייתי עם מסכה".

גל גברעם בכנסת (צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת)
צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

"הוא שאל 'למה באת רק עכשיו'. אני לא חושבת שיש קשר לשאלה הזאת. רציתי שיקשיבו למה שיש לי להגיד. הלכתי לאותה תחנת משטרה כי פרסמו שהיא ערוכה לקבל אותנו, נפגעות תקיפה מינית בפרשה הזו. הגענו למקום שאמור לשמור עלינו. הייתי בטוחה שהכל יהיה ערוך ומוכן. אם היו אומרים לי תבואי מחר, הייתי באה מחר. לא ציפיתי שאף אחד יעמוד דום בשבילי.

"זה לא משנה כמה עוקבים יש לי באינסטגרם. אני אזרחית שבאה למשטרה וביקשה את העזרה שלה ופשוט קיבלתי סטירה מצלצלת. ניסיתי להגיש בבית תלונה מקוונת אבל אי אפשר להכניס בה פרטים של תקיפה מינית. תלונה מקוונת זה מהמם לגניבת אופניים אבל לא לתקיפה מינית כפי שחוויתי. אף אחד מהמשטרה לא דיבר איתי. הפקיד והיומנאי לא אשם, לא הדריכו אותו מספיק".

בשלב מתקדם בדיון גברעם הודיעה שהיא חייבת לצאת אך חברות הכנסת המשתתפות בדיון ביקשו להמשיך ולפנות אליה ואלו הדברים שנאמרו לה. ח"כ מירב בן ארי לגל גברעם: "שאפו לך על ההתנהלות. אאמץ אותך אליי. ההתנהלות הכי טובה פה זה שאת אומרת - בואי נראה איך הם מתקנים".

גל גברעם הגישה תלונה במשטרה נגד שי אביטל (צילום: N12)
גל גברעם ותום חיימוב | צילום: N12

"גל תודה לך על האומץ. לשמחתי היום הזירה הפמיניסטית היא זירה של שותפות ואחריות, יש לך פה שותפות בכנסת שהן איתך. אני בטוחה שעוד צי שנה או שנה את פתאום תחשבי על דברים שאפשר לשנות ולתקן. תרשי לעצמך לפנות ללשכה שלי חופשי", אמרה ח"כ נעמה לזימי.

ח"כ גבי לסקי גם הרימה לגברעם: "לא הכרתי אותך לפני, אבל נחשפתי לווידאו שלך ורציתי להגיד לך תודה על מה שעשית ושפתחת את הדלת לכל כך הרבה אנשים וכתבתי לך שאת לא לבד. אחרי הדברים שלך, אנחנו יכולות להגיד שנשים אחרות לא לבד ואנחנו במעגל שלתמיכה הדדית וזה מדהים".