מוקדם יותר הבוקר (ד') שוחררה פרסיליה מהכלא מוקדם ממה שתוכנן. למרות שקיבלה קיצור בעונשה, קשתי הייתה אמורה להשתחרר רק בינואר 2021, אלא שכתוצאה של עודף אסירים בבתי הכלא - נודע לה כי היא משתחררת לביתה מעכשיו לעכשיו.

פרסיליה, כידוע, נידונה ל-24 חודשי מאסר בגין הפקרתו והריגתו של הולך הרגל דוד מזרחי ז"ל (82). סיפורה נחשף כאן ב-mako כשתפעלה חשבון אינסטגרם רגיל לחלוטין בזמן שריצתה את המאסר, דבר שגרם למשפחתו של מזרחי להתקומם ולהתנגד לכך שהיא תשוחרר מוקדם, שכן לטענתם זו היא לא הדרך להביע חרטה על המעשה.

פרסיליה יצאה מכלא "נווה תרצה" כשבחוץ חיכתה לה לימוזינה שבני המשפחה שלחו לה. "אבא שלה רצה שפרסיליה תרגיש טוב. הוא רצה שהיא תרגיש מלכה, נסיכה - אז שלח לה לימוזינה", אמר בן דודה של פרסיליה, טום קשתי, בשיחה עם mako סלבס מוקדם יותר.

כמו רבים מהציבור, בתו של המנוח, נעמי קניון, מתקשה עם הדרך בה פרסיליה השתחררה מהכלא ואת העובדה שהיא פרסמה ברשתות החברתיות סרטונים שלה חוגגת בלימוזינה מפוארת. "בושה וחרפה איך שהיא מתנהגת", אמרה נעמי בשיחה עם mako. "גם קיצרו לה עונש פעמיים, שחררו אותה מהכלא שנה לפני הזמן. במקום לצאת מהכלא בצניעות, לבקש סליחה מהמשפחה שלנו על שהרגה את אבא שלי - היא מעלה סרטון שלה יוצאת מהכלא בלימוזינה".

נעמי קניון זועמת על שחרורה של פרסיליה קשתי (צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת 12)
נעמי קניון, בתו של דוד מזרחי ז"ל | צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת 12

"בשיא חוצפתה חוגגת פרסיליה על הדם של אבא שלי", זועמת קניון, "היא לא למדה את הלקח והחרטה והצער שלה הם קשקוש אחד גדול. היא ממש לא מצטערת על כלום. איך משפחה כזו שולחת לבת שלה לימוזינה לכלא אחרי שהרגה בן אדם? אין להם בושה? מה הם חוגגים? במקום לצאת מהכלא בראש מושפל ולבקש סליחה מהמשפחה שלנו, היא ממשיכה לחגוג כאילו לא קרה כלום".

"אני מאחלת לפריסליה קשתי את אותו גורל של אבא שלי. ממש ככה. עין תחת עין. שן תחת שן", אומרת קניון בסערת רגשות, "שפרסיליה תסבול כמו שאבא סבל ברגעיו האחרונים. שיקרה לה מה שקרה לו. היא הרגה את אבא שלי כאילו היה יתוש וחגגה את היציאה שלה מהכלא כאילו התחתנה. היא הייתה בקייטנה ב'נווה תרצה'. בקצב הזה עוד יתנו לה את פרס ישראל ולהדליק משואה ביום העצמאות. בושה ששחררו אותה מהכלא. הדם של אבי זועק מהאדמה".

"העונש שבית המשפט גזר עליה היה מגוחך", סיכמה קניון את דבריה הלא פשוטים. "היא קיבלה פרס מוועדת השחרורים שקיצרה את עונשה ועוד פרס מהשב"ס ששחרר אותה מנהלי לפני הזמן. אני מתביישת שככה מתנהלות מערכות אכיפת החוק במדינת ישראל ושהם 'קנו' את הצער והחרטה השקריים שלה. אסור היה לשחרר אותה מהכלא לפני הזמן. זה עצוב שדרסו את אבא שלי למוות, הפקירו אותו, והנהגת יוצאת מהכלא כאילו לא עשתה דבר ועוד חוגגת לה בלימוזינה".