בתחילת חודש אפריל האחרון משפחת קייזמן-גינזבורג ארזה את חפציה ועזבה את הבית הפרטי והגדול בצהלה. אסתי, עדי ושני ילדיהם עלו על טיסה ועברו לגור בארצות הברית, בזמן שעל פי דיווחים ברשתות החברתות, את שני הכלבים אותם גידלו הם השאירו מאחור. לפני כחודש פורסם כי בית המשפט הטיל עיקול בסך 5.9 מיליון שקל על כספים ונכסים של קייזמן בעקבות סכסוך. אם לא די בכך, כעת עובדת משק הבית לשעבר של בני הזוג תובעת אותם ודורשת כספים.

בעזרת עורך הדין דוד בר חוה, לבית הדין לעבודה בתל אביב הוגשה תביעה נגד גינזבורג וקייזמן על ידי עובדת משק הבית שלהם, שהועסקה בביתם כשלוש וחצי שנים. העובדת, אזרחית אריתריאה, תובעת את בני הזוג בטענה שלכל אורך תקופת העסקתה לא קיבלה ממעסיקיה את זכויותיה הסוציאליות והמינימליות הקבועות בחוק.

אסתי גינזבורג, עדי קייזמן (צילום: צ'ינו פפראצי)
בקרוב הם ימצאו את עצמם בבית המשפט. עדי קייזמן ואסתי גינזבורג ב-2017 | צילום: צ'ינו פפראצי

על פי כתב התביעה, למרות שהחוק מחייב את המעסיקים, העובדת לא קיבלה פדיון ימי חופשה, הפרשות לקופת פיצויים, קרן השתלמות, קרן פנסיה ודמי הבראה. בנוסף, כך נמסר מעורך הדין, העובדת ביקשה מגינזבורג לשנות את שעות העבודה שלה היות והיא הועסקה באופן רציף וללא הפסקות ובתגובה פוטרה על ידי אסתי בניגוד לחוק וללא כל הודעה מוקדמת.

מעורך הדין דוד בר חוה המצייג את התובעת נמסר:

"לא יכול להיות שאנשים בעלי כוח רב ינצלו את העובדה שמדובר בעובדת זרה ללא כל יכולות, ויעסיקו אותה במשך שעות לא הגיוניות וללא כל הפסקה - וברגע שזו התנגדה היא מצאה את מקומה בחוץ. השניים לא שילמו לעובדת זכויות סוציאליות הקבועות בחוק ועל כך הם נתבעים".