ביום שלישי האחרון התקיים גמר הכוכב הבא ובסיומו נבחרה עדן אלנה כזוכה הגדולה, שגם תייצג את ישראל באירוויזיון שיערך בחודש מאי בהולנד. קצת לפני האירוע המכריע ובמעמד קורע לב הודחה במפתיע מהתחרות מורן אהרוני, אחת המתמודדות הבולטות של העונה, שלדעת רבים הייתה צריכה להתחרות בגמר. בשיחה עם גלית ואילנית ששודרה היום (שישי), סיפרה לצמד המנחות איך חוותה את הדרמה מנקודת המבט שלה. 

למי שלא ידע, כל תוכניות הכוכב הבא, למעט אירוע הגמר, מוקלטות מראש, כך שרגע ההדחה של אהרוני צולם הרבה לפני ששודר בטלוויזיה. "הכל אצלי מהמם חוץ מזה שלכולם נשבר הלב השבוע", סיפרה אהרוני , "לי הוא נשבר פעם שנייה אחרי שראיתי שלכולם נשבר הלב".

תקציר האירועים: במהלך צילומי התוכנית תקפה את המתמודדת המבטיחה אלרגיה קשה שהעלימה את הקול שלה. למרות זאת, אהרוני לא ויתרה לעצמה והמשיכה בתחרות. "בהתחלה חשבתי שזו התקררות, אבל זה לא נגמר ועברתי לתרופות קשות יותר", נזכרה, "אפילו חשבתי שזה מגניב יותר עם הצרידות. אבל אז אני קמה ליום הצילומים של החצי גמר וקולטת שזהו, אין לי קול. משם זה היה ישר לבית החולים לקבל טיפול חירום. זו אלרגיה שחוזרת על עצמה כל שנה באותו חודש, זה מדהים". 

ביום בו שודרה ההדחה החליטה אהרוני לצפות בתוכנית לבדה. "בכיתי כמו כולם", סיפרה, "סגרתי את הדלת ולא עניין אותי כלום. אני מכילה את זה ועד שאני לא מקבלת את זה אני לא יוצאת. היה לי שצף של הודעות ואחרי זה התחלתי להבין שעם כמה שזה קשה, קרה פה משהו מעניין ומרגש". 

היו לך מחשבות של מה היה קורה 'אם הייתי בגמר'? 
"אני אומרת לעצמי שזה מה שהיה אמור לקרות אחרת אני אתחיל לכעוס על עצמי. זה לחפור לעצמי את המוח, מחשבות כאלה יכולות לחרפן. בגמר הייתי במוד של עדן צריכה לנצח והשתדלתי להתרכז בזה. לא היה לי כזה גרוע, הייתי אחרי שלב העיכול וגל האהבה שקיבלתי נורא טשטש את מה שקרה, אני מודה. זה לא משהו שציפיתי לו". 

למי שלא זוכר, גם בסיבוב הקודם שלה בכוכב נולד 4 הגיעה מרחק נגיעה מהגמר, אבל הפעם משהו מרגיש שונה. "למדתי הרבה בדרך הזאת", אמרה, "היום יש לי בעיקר את החשק, הכלים והרבה ידע שצברתי במשך 13 שנים. אני עובדת על חומרים חדשים, חלקם שלי וחלקם של כותבים אחרים. יש הופעה בדרך ועוד כמה שיתופי פעולה שעוד אסור לדבר עליהם. גם פעם היו לי את ההזדמנויות האלה, אבל לא הבנתי אותן. היום יש לי כלים ואני יודעת איך העולם הזה עובד".