המלצת הרופא - וההכחשה: הרופא האישי של ציפי רפאלי טען היום (א') כי מצבה הבריאותי עובר הזנחה וכי בשב"ס מסכנים את חייה. רפאלי, כידוע, סובלת ממחלת לב ולפני שנכנסה לכלא נווה תרצה היא אף אושפזה בבית החולים. בנוסף לכך, רפאלי שוהה בימים אלה בבידוד לאחר שנדבקה בנגיף הקורונה.

גורם בכיר בשירות בתי הסוהר מכחיש את טענותיו של הרופא של רפאלי ומבהיר כי אם אכן הייתה נשקפת סכנה לחייה ומצבה הבריאותי היה מחריף בשל ההדבקות בקורונה או מכל סיבה אחרת - בכלא לא היו מהססים ומאשפזים אותה. "לא היינו לוקחים אחוז אחד של סיכון והיינו מאשפזים אותה מיד בבית החולים. נראה לך שהיינו לוקחים סיכון? שאנחנו נשחק בחיי אדם?", הוא מספר בשיחה עם mako.

ציפי ובר רפאלי (צילום: פלאש 90)
ציפי ובר רפאלי | צילום: פלאש 90

לדבריו, המכתב המדובר בו טען הרופא של רפאלי כי חייה בסכנה וכי צריך לאשפז אותה הועבר לגורמי רפואה מוסמכים בכלא. לטענתו, אותם גורמים לא מצאו שום החמרה במצבה הרפואי המחייב את אשפוזה בבית החולים. למרות שמקורביה של רפאלי טענו כי היא בסכנה ממשית מאז שנדבקה בנגיף הקורונה, בכיר השב"ס שמודע היטב למצבה של רפאלי, מבהיר כי היא לא סובלת מתסמינים של המחלה ומצבה מוגדר טוב.

"אם תהיה החמרה הכי קטנה במצבה של רפאלי בעקבות נגיף הקורונה או כתוצאה מדברים אחרים מהם היא סובלת, כזו שתחייב את אשפוזה, אז היא תאושפז מיד בבית החולים", הוא ממשיך להבהיר. "אנחנו במרחק של עשר דקות נסיעה מבית החולים 'אסף הרופא' ונכון לעכשיו אין שום שינוי במצבה מיום חמישי. בניגוד לנאמר במכתב - אף אחד לא מזניח אותה. ציפי מקבלת טיפול רפואי צמוד ומפוקח".

משב"ס נמסר בתגובה לידיעה: "לא נוכל להתייחס למקרה כזה או אחר בשל חיסיון רפואי וצנעת הפרט. יחד עם זאת נדגיש כי כלל האסירים מפוקחים ומטופלים על ידי מערך הרפואה של שב"ס ובמקרים מורכבים אנו פועלים בהתאם להנחיות הצוותים הרפואיים המומחים בקהילה".