בסניף "מקס סטוק" שבגבעתיים התגלה כי אחת העובדות היא חולת קורונה מאומתת שנדבקה מבנה הקטן שנמצא בגן בדרום תל אביב. באותו הסניף, לפני שאובחנה אותה עובדת, ביקרה ליהיא גרינר בעבודה ועצמה.

זמן קצר לאחר שנודע לגרינר על החשיפה לחולת קורונה, היא קיבלה את ההודעה הבאה שבישרה לה שהיא לא חייבת לשהות בבידוד: "מאחר שמדובר בעובדת מחסן ולא נותנת שירות פרונטלי ולא הייתה שהיה ארוכה לצידה בחנות, הלקוחות אינם צריכים להיכנס לבידוד".

ליהיא גרינר מגיבה על התקרית בשידור (צילום: מתוך האינסטגרם של ליהיא גרינר)
לא יוצאת מהבית - אך עשתה ארוחת ערב המונית. גרינר | צילום: מתוך האינסטגרם של ליהיא גרינר

למרות זאת, ליהיא החליטה לשמור על עצמה ולא לצאת מהבית. ביום שני היא תעבור בדיקת קורונה, אך היא אינה מחויבת בבידוד עד מועד הבדיקה. למרות כל העובדות, גרינר החליטה לקיים אמש (שבת) ארוחת ערב בה היו מספר חברים, ביניהם נעמה קסרי וילדים קטנים.

"נעמה הרגישה בטוחה יותר אחרי ההודעה שפורסמה לגבי הבידוד", הסבירה לנו ליהיא, "היא הגיעה עם אחותה ועם הילדים שלה ואני הייתי עם מסיכה כל הזמן. גם חברה הכי טובה שלי, ענת, הייתה אצלי עם המשפחה שלה, אבל היא גם הייתה איתי ב'מקס סטוק', אז גם היא נחשפה כמוני. המשפחה שלה נשארו לישון אצלי".

"אני עושה לעצמי בידוד עצמי, אבל לא בחדר בבית", הבהירה ליהיא. "אני מסתובבת כרגיל בבית, אני רק לא יוצאת לכל מיני מקומות, למרות שנתנו הוראה שממש לא חייב להחמיר או להיכנס לבידוד. מה שכן, אני הולכת להיות יותר זהירה ליד אנשים. לא חיבוקים, לא נשיקות ועם מסיכה בלבד".

ליהיא גרינר, יוני 2020 (צילום: צילום מסך)
ההודעה שקיבלה גרינר כי היא אינה מחויבת בבידוד | צילום: צילום מסך