היום לפני 73, במבנה קטן בשדרות רוטשילד שבתל אביב, הכריז דוד בן גוריון על הקמת מדינת ישראל. כולנו מדקלמים לפחות מהיסודי את החלק העיקרי של ההכרזה, ומתגאים בחיקוי העלוב שהצלחנו לעשות לקול של בן גוריון בכל שנה מחדש. בזמן שבן גוריון הכריז כנגד כל הסיכויים על *הקמת מדינה* (הכרזה שהובילה למלחמת העצמאות שבסופה ליטרלי הוקמה פה מדינה), הסלבס שלנו עושים מידי יום הכרזות לא פחות מוגזמות – והעולם, כמעט תמיד, שותק. רגע לפני שאתם שוב ממלמלים לעצמכם "אנחנו מכריזים בזאת", הצטרפו אלינו למסע מופלא בין ההכרזות הכי מוגזמות של הסלבס בביצה המקומית. הדבר היחיד שהם לא הכריזו עליו זה הקמת מדינה.

View this post on Instagram

A post shared by Nicol Raidman (@nicolraidman)

כשניקול ראידמן הכריזה שהיא עוזבת את האינסטגרם

לא היינו בטוחים אם מדובר בבדיחה גרועה או בבדיחה קורעת מצחוק (וגם בנינו, התפר בין השניים די דק), אבל כשניקול ראידמן הכריזה בסוף דצמבר שהיא עוזבת את האינסטגרם, ארזה את שני ילדיה וטסה עם בן זוגה דאז, ירון כהן, לדובאי – היו כמה דקות בהן חששנו שהיא באמת לא תחזור.

"אני מרגישה צורך בלחיות את הרגע מבלי להתעסק בתיעוד האינסופי, אני צריכה אוויר, חמצן, זמן לעצמי", היא כתבה בכנות מרגשת, והשאירה את 922 אלף (!) העוקבים שלה עם חור גדול בלב. נחשו מה קרה 12 ימים לאחר מכן? ניקול חזרה לאינסטגרם עם פוסט אופייני, ובהמשך אפילו חזרה ארצה עם ילדיה. וכן, היא גם נפרדה מהחבר.

דירוג ההכרזה: הנפצות יש רק בכריות, וגם אותן אוכלים

שיר אלמליח עברה דירה (צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של שיר אלמליח, instagram)
איזה ריח? ריח של תינוק. שיר אלמליח והבייבי | צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של שיר אלמליח, instagram

כששיר אלמליח הוציאה בושם בריח של תינוק

אי שם בתחילת חודש ספטמבר, סיפרנו לכם בצער ששיר אלמליח ומייקל זנזורי נמצאים בעיצומו של משבר קשה ביחסים. מאז השניים כבר הספיקו להתגרש, אבל אנחנו לא שכחנו את סוגיית הבושם בריח תינוק שעלתה כששיר ומייקל ניסו לשקם את היחסים שלהם בחופשה רומנטית ברומא. אנחנו חוזרים: בושם בריח של תינוק.

לא ברור אם מדובר באותן ההצהרות כשעושים בעיצומה של פרידה או בתוכנית עסקית גאונית שאכן תצא לפועל, אבל בחודש אוקטובר, בזמן שהעבירה את ימיה באיטליה הפוטוגנית, שיר התרוצצה בין פגישות במטרה לייצר שילוב ריחות מושלם שייצר ריח של תינוק. שיר תכננה להוציא את הבושם ואפילו חיפשה לו במרץ את השם המתאים, ולמרות שהסוגייה לא דוברה שוב – אנחנו לא שכחנו. כששאלנו אותה על הנושא בתחילת החודש שעבר היא הסבירה שהוא צפוי לצאת בקרוב תחת המותג החדש שלה, "קולט", והוסיפה: "אין אחד שלא רוצה להסניף תינוק". ובכן, אנחנו לא יכולים להמשיך ולחכות.

דירוג ההכרזה: בושם בריח של תינוק, וכל מילה מיותרת

כשאלין כהן הכריזה שהיא לא עושה שפתיים

תופתעו שוב לגלות שאלין כהן, מי שהקימה אימפריית ביוטי ישראלית בשתי ידיים, היא חיילת צעירה בת 19 בלבד. אלין והשפתיים לוקחות חלק משמעותי בחיינו אותנו כבר שנים ארוכות, בין אם בבלוגים איקוניים ביוטיוב, על שלטי חוצות באיילון או בכל פינה באינסטגרם, ואליהן תמיד התלוותה ההכרזה החד משמעית שבוטוקס, סכין מנתחים או שלל מזרקים – לא נגעו בהן.

ההצהרה לה כולנו חצי-האמנו הייתה יכולה להיות הגיונית, עד שבחודש אוקטובר, אחרי עוד סשן ארוך של שאלות-תשובות בעמוד האינסטגרם שלה, נפתח עמוד עם מפעילים אנונימיים תחת השם "כל האמת על אלין כהן". בעמוד פורסמו תמונות של אלין מגילאי הנערות המוקדמים לצד תמונות עדכניות, ועליהן נכתב: "צוות 'כל האמת על אלין כהן' החליט שהגיע הזמן לעצור את השקרים. בתמונה משמאל אלין בספר מחזור של כיתה ו', ששם רואים שאין מצב שהשפתיים שלה היום אמיתיות. אלין הזריקה לשפתיים".

הסערה סביב השפתיים של אלין כהן (צילום: ערב טוב עם גיא פינס, קשת 12)
זוט עני? אלין כהן והשפתיים | צילום: ערב טוב עם גיא פינס, קשת 12

התמונות של אלין הצליחו להסעיר את משפחת כהן לדורותיה, ואפילו אמה של אלין, מירי, הצהירה כי "זו לא ילדה קטנה ולא אישה ממורמרת, זה מישהו שרוצה לפגוע באלין". פאסט פורוורד לחצי שנה מאוחר יותר – לכולם (עדיין) ברור שהשפתיים של אלין עברו עיצוב *כלשהו*, והעולם עדיין לא התפוצץ.

דירוג ההכרזה: להגיד אמת זה הכי אחותי

כשנטלי דדון נפרדה מבן זוגה. שוב

ביולי 2016 נטלי דדון ילדה את בנה הבכור, ריף. לאורך ההריון דדון דיברה לא פעם על זהותו של האב, שנשאר מחוץ לאור הזרקורים, והצהירה כי היא תגדל את בנם לבדה כאם יחידנית. זמן לא רב לאחר מכן נטלי דדון ועמית פרליס יצאו מהארון כזוג, ומאז אנחנו מנהלים רשימה ארוכה של פרידות דרמטיות וקאמבקים מרגשים שכבר מילאה לנו יותר ממחברת אחת.

הפרידה האחרונה של השניים הייתה בחודש ינואר השנה, אז נטלי הסבירה שסיבת הפרידה היא הרצון שלה להביא עוד ילד לעולם – רצון שעמית, לא חולק איתה. "בלב פצוע לתפארת החלטתי שאני עולה על הדרך לעוד ילד. אני רוצה עוד ילד, הוא לא", היא כתבה, ובהמשך סיפרה בראיון ל-mako סלבס כי היא "מצהירה שלא להצהיר יותר". מה קרה שניה אחרי זה? ניחשתם נכון, ילד או לא - נטלי ועמית חזרו. שוב.

דירוג ההכרזה: החלטיות זה שם המשחק

אופירה אסייג הגיע לנחם את אייל גולן (צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12)
קאמבק. אייל גולן ואופירה אסייג בשבעה | צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12

כשאבא של אייל גולן נפטר בשיא הסכסוך עם אופירה

שנים ארוכות אנחנו מלווים את הסכסוך המתוקשר בין אופרה אסייג ואייל גולן. החברות של השניים, שהיו החברים הכי-הכי טובים (ואופירה אפילו קראה לבנה, אייל, על שמו), התחילה להתפרק עם הסרות עוקב הדדיות בקיץ 2019, שהפכו לראיונות חריפים ועוינים, לעקיצות הדדיות באינסטגרם, ולחרטה בלתי נשכחת על ההגנה שאופירה סיפקה לאייל בפרשת "משחקי חברה", עליה גילתה לדנה וויס בראיון שהצית את הרשת.

הסכסוך הגדול בביצה הפך לאחד הנושאים המסוקרים על ידי מדורי הרכילות, בעיקר כי הצדדים עשו הכל כדי לא להסתיר את חוסר החיבה שהם רוכשים זה לזו, אבל הקערה התפכה על פיה כאשר אביו של אייל הלך לעולמו בסוף חודש פברואר האחרון – ועידן חדש התחיל: אופירה הגיעה לנחם את אייל בשבעה על אביו ("אני לא שוכחת מאיפה באתי ומי ניחם אותי כשההורים שלי ז"ל נפטרו"), תמונות של השניים התחילו לרוץ ברשת, ואז הגיע הרגע לו חיכינו: החזרת העוקב ההדדית שבישרה באופן הכי רשמי שיש על חזרת החברות. ומה עם ההצהרות הקשות שהצדדים עשו לאורך השנה האחרונה? שאלה שלא היינו שואלים באופן ישיר. העיקר שהעוקב חזר.

דירוג ההכרזה: כשניין אילבן והכרזת העצמאות נפגשים

View this post on Instagram

A post shared by מעיין אשכנזי (@maayan__ashkenazi)

כשמעיין אשכנזי הבטיחה להמשיך לעקוב אחרי אביחי

בקיץ האחרון מעיין אשכנזי ואביחי אוחנה, הפאוור קאפל של הביצה, היממו את מדינת ישראל כשהודיעו שהם הולכים לדרכים נפרדות. השניים ניהלו זוגיות פוטוגנית במשך שלוש וחצי שנים, דיברו בגלוי על חתונה, על הרצון להביא ילדים לעולם ועל העתיד המשותף שהם רואים, אבל כל החלומות נגנזו באחת כשמעיין שיתפה בעמוד האינסטגרם שלה פוסט ארוך, ובו חשפה את החדשות המרעישות.

"אביחי ואני נפרדנו. ותאמינו לי, לנו זה כואב יותר", היא כתבה. "עשיתי הכל כדי לשמור עלינו, שמרתי, טיפחתי, דאגתי והגנתי כמו בולדוזר במשך כל השנים על כבודי ועל כבודו של אביחי, ואני לא מתכוונת להרוס את זה עכשיו או אי פעם. לא תראו כאן הסרת עוקב או מחיקת תמונות משותפות". כמה מרגש, חשבנו לעצמנו. לשים את משחקי האינסטגרם בצד ולתת למערכת היחסים את הכבוד הראוי לה, כל כך לא הביצה המקומית! ואז, כמה חודשים מאחור יותר, הסרות העוקב ההדדיות הגיעו, ונזכרנו איפה אנחנו חיים.

דירוג ההכרזה: גולדה מאיר ביום כיפור

רמי ורד, לינור סביניק (צילום: צילום מסך, רשת 13)
חזר לאקסית? רמי ורד | צילום: צילום מסך, רשת 13

כשרמי ורד הצהיר שהוא ובת זוגו נפרדו

רמי ורד יצא בסערה לא קטנה מבית "האח הגדול", אחרי שניהל במשך שבועות ארוכים יחסים בעיתיים לכאורה עם חברתו לתוכנית – לינור סביניק. לאורך כל תקופתו בבית האח חיכתה לו מחוץ לבית בת זוגו האמיתית – לימור קרליק קורן, וכשחזר לחיים האמיתיים הופתע לגלות שזו – לא חיכתה לו.

"נכנסתי לאח כשאני בזוגיות עם אישה שאני אוהב, הכרתי את לינור, היינו מאוד מיודדים... נכון, עריכה מגמתית וכו'... כשיצאתי וראיתי כמה פרקים הבנתי למה חברה שלי החליטה להיפרד ממני. אם זה היה הפוך, הייתי נפרד ממנה", הוא כתב ביום שבת האחרון בטוויטר שלו בתקווה לשים סוף לשמועות על קאמבק. " "נכון שלא היו יחסים גופניים, נכון שלא התאהבתי, אבל רואים את מה שרואים - יחסי אבא ובת זה לא. נכון לעכשיו מאז התוכנית לא הייתי בקשר עם לינור למעט כמה הודעות, כי ברור לי שמה שהיה שם חרג מידידות. ורבאק, לא הגיל ולא שום דבר אחר מתחבר פה הגיונית ואני מאוהב בחברה שלי, אז מה הטעם? קיצר, נדפקתי ומגיע לי".

פחות מיממה אחרי ההתקרבנות קורעת הלב בטוויטר – רמי ולימור צולמו יחד מה שעלה כתיעוד נדיר למדי בסטורי של השף אורן אסידו. אמנם לא מדובר בקאמבק רשמי, אבל אנחנו לא מרגישים שצריך להסביר את הריח שעולה מכל הסיפור.

דירוג ההצהרה: השידוך של דובי עמירה ואריק חביב

שלומית מלכה בפיג'מה, מרץ 2021 (צילום: פול סגל)
מה קורה עם השקיות? שלומית מלכה | צילום: פול סגל

כששלומית מלכה הצהירה שהיא אוהבת את כדור הארץ

שלומית מלכה היא הרבה דברים, אבל חוץ מהיותה דוגמנית מהממת, מתולתלת לתפארת ואשתו של יהודה לוי, שלומית מלכה הפכה לאחרונה לנציגה של כדור הארץ, ושיטוט קצרצר בעמוד האינסטגרם שלה יגרום לכם להעיף את כל בקבוקי הפלסטיק שלכם למיחזור, להיגמל מקשיות ולהתחיל לחבק עצים.

שנים האחרונות הדוגמנית הצעירה מנסה להשפיע על העוקבים שלה לבחור בדרך ירוקה, ואפילו מערכת mako סלבס התחילו לאמץ את הגישה, אבל אז נשבר לנו הלב לרסיסים כשתפסנו אותה לפני כשבוע בדרך חזרה הביתה מהסופר עם מספר לא מבוטל של שקיות ניילון, מוכנים לזה? *חד פעמיות*, בידיה, כאילו אין התחממות גלובלית בעולם.

דירוג ההצהרה: טראמפ יוצא מהסכמי פריז

ההריון החמישי של מיכל הקטנה

לא יודעים אם אתם זוכרים, אבל בחודש ינואר מדינת ישראל הייתה בשיאו של סגר הדוק וקפדני, בעיצומו של הגל השלישי של נגיף הקורונה. כמובן שרבים מהסלבס האהובים שלנו בחרו להפר את ההנחיות בבוטות, אבל להפרת ההנחיות שהפכה לסקנדל הדבקה שהובילה מיכל הקטנה – אף אחד לא היה מוכן.

כוכבת הילדים ארגנה מסיבת יום הולדת המונית וחשאית באחד ממלונותיו של בעלה, ניר ויצמן. במקום נכח חולה מאומת, ניר נדבק, ובזמן שהיא חיכתה לתוצאות הבדיקות שלה (שיצאו חיוביות) – מיכל המשיכה בשגרת חייה. מיכל הציתה את הרשתות וסערה גדולה התעוררה, בעיקר בעקבות הפוסט שחשף את הסקנדל אותו כתבה סמדר שיר – שהגיעה לראיין את מיכל בלי לדעת שהיא אמורה להיות בבידוד. איך מיכל חילצה את עצמה מהסערה? הגיעה לאולפן של "אופירה וברקוביץ'", פרצה בבכי, וחשפה כי היא בעיצומו של הריון חמישי. עדיין אין לנו מילים.

דירוג ההצהרה: תרגילי הבחירות של ביבי