באוגוסט האחרון, אחרי תקופה בה הם דיברו על הכוונות ההדדיות להתחתן ולהרחיב את התא המשפחתי, מעיין אשכנזי ואביחי אוחנה הפתיעו רבים כשהודיעו על פרידה. השניים, שהכירו בבית "האח הגדול" וניהלו זוגיות מתוקשרת למעלה משלוש שנים, ידעו לא מעט עליות ומורדות - אך הפעם, בניגוד לפעמים קודמות, ההחלטה לפרק את החבילה נראית סופית.

"את הסיבות ללמה נפרדנו אני שומרת עמוק בלב, יחד עם כל הרגעים הטובים, הטובים פחות, אינספור חוויות מרגשות, שהפכו אותנו לזוג הטוב שהיינו", כתבה מעיין ביום הפרידה בחשבון האינסטגרם שלה וסיפרה כי ההחלטה על כך הייתה לגמרי משותפת.

היום (ד') פרסמה אשכנזי שורת סטוריז בהם חשפה הודעות שהיא ומקורביה מקבלים מאז הפרידה, בהן נכתבות מילים קשות במיוחד לכיוונה של מעיין ומאשימים אותה כי היא זו שנפרדה מאביחי בגלל מגבלת הראייה שלו. "חתיכת בת שרמ***, אני מאחל לך את המחלה של אביחי ויותר גרוע", נכתב למעיין בהודעה אחת מיני רבות שהיא פרסמה. "את לא שווה ציפורן שלו, את בחיים לא תצליחי עם גברים. את תהיי כמו אמא שלך, גרושה ולבד. זה מה שאני מאחל לך ואני מקווה שאביחי זרק אותך. מי הכיר אותך בכלל? אם לא עומר אדם שזרק אותך כמו סמטוט? מה קרה? את כבר לא יכולה להתמודד עם המגבלה שלו אז עזבת אותו?".

מעיין אשכנזי (צילום: צילום מסך מתוך האינסטגרם של מעיין אשכנזי, אינטסגרם)
ההודעות שמקבלת מעיין אשכנזי | צילום: צילום מסך מתוך האינסטגרם של מעיין אשכנזי, אינטסגרם

אחרי שבועות ארוכים בהם אשכנזי נתקלת בתגובות וקללות מהסוג הזה, היא החליטה לשבור שתיקה. "חשבתי שזה יעבור ולא רציתי לייצר רעש כי לא הרבה אנשים יודעים שאפילו שזה מטעה אני לא באמת אוהבת את הרעש. אני רוצה להגיד לכם שיום אחד אנשים יהיו בצד שלכם ויום אחר הם ינסו למעוך אתכם, בייחוד כשאתה חשוף לתקשורת ולתגובות", היא כתבה. "אנשים מרשים לעצמם להגיד הכל, לבקר ולהכאיב. עד לפני שניה חיבקו אותי אבל מרגע שקיבלתי החלטה שונה ממה שמתאים להם - התחיל גל של הודעות. הם הסיקו בעצמם למה וכמה למרות שהתקבלה החלטה משותפת - איכשהו אני האשמה. אומרים שאני מחפשת דברים כמו כסף וכוח אז הלכתי מאביחי. פתחתי את הלב וסיפרתי שהחלטנו יחד, ועדיין אני אשמה".

"יודעים מה הבנתי? שלא משנה מה הייתי עושה כנראה שאני הייתי אשמה. למה? יש לו מחלה? אבל אתם מרחמים על אדם שלא מרחם על עצמו וממש לא רואה את עצמו כמו שאתם רואים אותו", המשיכה אשכנזי. "זה רק אומר כמה החשיבה שלכם צרה וכמה אתם מציגים אישה בצורה ובמקום אשם ונמוך בחיים. חשבתי שהתקופה הזו העמידה כל אחד בפרופורציות על מה באמת חשוב בחיים ושצריך להתעסק בחיים של עצמך ולא בחיים של אחרים, להבין שיש לנו בריאות וצריך לנצל ולהנות, צריך להיות מאושרים".

מעיין אשכנזי (צילום: צילום מסך מתוך האינסטגרם של מעיין אשכנזי, אינטסגרם)
צילום: צילום מסך מתוך האינסטגרם של מעיין אשכנזי, אינטסגרם

"נכון, בחרתי להחשף וללכת לריאליטי וממעיין אנונימית הפכתי למעיין אחרת - אבל אני עדיין אותו אדם, עם אותן הרגשות ואפילו יותר חשופה ופגועה", היא סיכמה. "אם אני מבלה כותבים לי 'תראו איך היא חוגגת כשהוא עצוב'. אם אני מחייכת? 'תתביישי לך שאת ככה מחייכת'. אם אני עם חברים אומרים 'את שרמוטה', אם אכלת 'את שמנה' ואם זזתי 'את חוצפנית'... חלאס! אני בן אדם! שכל אחר יתעסק בשלו, תתעסקו להיות טובים ולא להוריד אדם אחר, תתעסקו בלהתקדם במקום לחפור בחיים של אחרים".